Tema: Loša teta
Pogledaj jedan post
Old 03.06.2017., 03:50   #86
Ma možeš si misliti kako tvog brata primarno muči (ne)odnos između tebe i njegovog djeteta.
Muči njega što ne pružaš čuvanje servis kad njemu i njegovoj ženi odgovara.(Ne)odnos je tu samo sredstvo manipuliranja kroz okrivljavanje sa svrhom kontrole nad tvojim ponašanjem. I vidi se da mu pristup donekle pali čim se ti tu glođeš.
Da je njega briga za tzv. odnos sigurno ga ne bi sam ugrožavao pasivno agresivnim izjavama pred vlastitim djetetom i ostalom publikom.

Dodatni razlog zašto mislim kako mislim je i taj što se iz tvojih upisa vidi da je to dijete svojim roditeljima teško. Je, toddler je zahtjevan sam po sebi, da, roditeljima je potreban predah, ali nemojmo se lagati, dvoje roditelja na jedno dijete, to je pjesma. Čuvaju ga oboje, a kad jednom dopizdi drugi uskače, a može se ići i van bez klinca uz pomoć dadilje. Nema opravdanja za mućko uvaljivanje. Mislim, pozvati nekoga na druženje i ostaviti ga samog s djetetom da bi se otišlo odmarati.
Btw. moje dijete ima po mojoj definiciji loše noniće. Ali ne zato jer ga ne žele čuvati, nego zato jer nemaju nikakavu interakciju s našim djetetom. Nikada se nisu s njime poigrali, niti mu uputili više od par površnih rečenica.
Ali nisam niti malo ljuta na njih. Ne pada mi na pamet da im išta prigovaram jer niti jedan prigovor, niti jedna riječ ne može stvoriti iz ničega nešto čega u biti nema. Samo sam jako tužna kad to vidim. Jer sam imala krasne noniće s kojima sam bila jako bliska i koje ću zauvijek nositi u sebi. Žao mi je što moje dijete to nikada neće iskusiti.

Autorice, nemoj se gristi. Nitko se ne bi trebao gristi zbog odsustva neke emocije (to nije pod voljnom kontrolom). A posebno se ne bi trebao gristi jer mu je teško čuvati tuđe dijete. To dijete je još maleno, normalno da je autsajderu teško s njime. A ima još vremena za vas dvije i za tvoju teta ulogu. Trenutno si loša teta, so what?
Barem si dobra sestra čim krotko trpiš sranja koja ti brat servira. Ne moraš bratu baš čuvati dijete da bi mu bila dobra sestra. Ima i drugih, tebi manje neugodnih načina na koje mu možeš ispunjavati dobrosestrinsku ulogu.
Samo bojim se da tvog brata to ne zanima. Njega trenutno očito zanima da te nadvlada.

Zadnje uređivanje choupette : 03.06.2017. at 04:02.
choupette is offline  
Odgovori s citatom