Pogledaj jedan post
Old 09.07.2017., 04:45   #28
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Eto da popustim pa da se vratimo na Ustavni sud... Ta odluka, uopće nije tako bitna koliko je vas nekolicina ovdje doživljava. Kao što sam objasnio u prvom postu, radi se o tome da prijedlog, ponavljam, prijedlog HDZ-a nije suprotan Ustavu i to je sve. To uopće ne znači da će taj prijedlog biti prihvaćen i da će ikad biti izglasan u formi zakona. Šta više, to se gotovo sigurno neće desiti jer se može uraditi i 50 drugih prijedloga koji su u skladu sa Ustavom.
To što HDZ može izvršiti kao nekakvu blokadu izbornog procesa je neka vrsta političke ucjene i dovođenja pred svršen čin i jednostavno neće proći. Takvo djelovanje će osuditi svi relevantni igrači iz MZ jer je potpuno neprihvatljivo raditi blokade pomoću ucjena pogotovo što sadašnja izborna rješenja nisu nešto što je strana od koje se traže ustupci uspostavila ili izglasala samostalno.
Za sve asimetrije i izmjene koje su vršene, HDZ treba ispostaviti račun, onome koje te izmjene vršio. A zna se da se ove krucijalne stvari izglasavaju konsenzusom. Ako oko toga konsenzusa nema, a nema ga, i isti se ne može graditi na ucjenama, onda slobodno pišite - PROPALO.

Na koncu, ova tematika će biti lajtmotiv da Hrvatima Čović i u narednom periodu bude prvi i neprikosnoveni baja. Sad koliko je to sreća ili nesreća vrijeme će pokazati, ali ovo do sad što se zbiva i kakvi procesi se odvijaju, uopće nije ohrabrujuće po Hrvate. Ovo je moje mišljenja, a opet kažem... vrijeme će pokazati.

P.S.
Ja ovdje već više od 10 godina slušam (čitam) jednu te istu priču od strane forumaša hrvata i ono što mogu reći je da to nekako jenjava i da su resursi prilično otanjili.
U pravu si glede da je HDZ - ustvari HNS a HDZ u parlamentu -
dao prijedlog i samo to, i to ne će proći.
Točka.
Rekao si ima još najmanje 50 prijedloga koji ispunjavaju presudu ustavnog suda.
Gdje su ti prijedlozi? Navedi ijedan koji se prezentirao janvosti. Ijedan.

HNS je rekao dvije stvari.
1. Bilo koji prijeclogu se daje bianco potpis samo i jedino da osiguracda u Domu Naroda i u predsjedništvo Hrvati bitaju Hrvata. Što i je suština presude. Predstavnička demokracija i narodi biraju svoje predstavnike u tom domu.

2. Za promjenu izbornog zakona je potrebna nadoolovočna većina a za ustav dvotrećinska, zbog toga izborni zakon sada a ustav posilje izbora.

Točno da MZ najvjerojatnije ne će dozvoliti obstrukcije. Ali zar smatraš da će ih dozvoliti, tj opstrukciju ove 2 točke iznad?
To muslimanske stranke smatraju da mogu, obstruirati. Nema te njihove stranke zvog ozračja i indoktrinacije vlastitog naroda vječite žrtve pa su "posebni".

U istom danu 2 presude, simbolično, "slučajno" i (možda) točka razdvajanja: presuda glede dana državnosti da će države (još) biti pod uvjetom da Hrvati biraju Hrvate u domu naroda.

Što će se desiti glede muslimanske opstrukcije provedbe odluke suda, bumo vidili. "Smrdi na još" kako mi jedna tetka zna reći.

To je to!

CALL!

PS! "Kao da je autor htio poručiti da se Herceg Bosna može reaktualizirati uz pomoć Međugorja. Što mi ne isključujemo, a vama na volju kako ćete shvatiti."
http://www.dnevnik.ba/dogadaji/herce...lama-u-sirokom

CALL!
__________________
"Ne funkcionira BiH zato sto je podjeljena, vec je podjeljeljena zato sto ne funkcionira"
Tomba17 is offline