Pogledaj jedan post
Old 03.11.2008., 11:27   #50
..upravo sam se vratila iz ureda Voditelja Zavoda za zdravstveno osiguranje u Puli i prenosim vam u cijelosti informacije koje sam tamo dobila..

"Redoviti studenti su s navršenjem 26g. dužni se prijaviti Zavodu za z.o., kako bi ostvarili daljnja prava na zdravstveno osiguranje, na rok ne duži od dvije godine, dakle najkasnije do 28.g. To što su neki studenti, na nekim fakultetima osigurani preko fakulteta, to ja ne znam zbog čega je niti gdje su našli zakonsku osnovu za to. Dapače, u Puli takvih slučajeva više nema i ja sam dužan svaki takav slučaj i prijaviti. Ako vas fakultet želi plaćati dok ste redoviti student, to je njihova stvar.
Vi možete biti osigurani preko nas, dakle, najkasnije do 28g., a nakon toga pravo na osiguranje stječete trenutkom kada se zaposlite. Budući da imate 29g., nemate više prava biti osigurani preko nas."

Na moje pitanje što je sa člankom 5. točka 17. Zakona o z.o., koji je navedeni gospodin držao ispred mene dok mi je sve ovo govorio, rekao je da se zadnja rečenica iz tog članka:

"Osobe s prebivalištem ili stalnim boravkom u Republici Hrvatskoj koje su prema propisima o školovanju izgubile status učenika, odnosno redovnog studenta ili su prekinule redovno školovanje, ako su se prijavile Zavodu u roku 30 dana od gubitka statusa učenika ili redovnog studenta, odnosno od dana prekida školovanja i ako pravo na zdravstveno osiguranje ne mogu ostvariti po drugoj osnovi"

..ne odnosi na mene, jer ja mogu to pravo ostvariti - ako se zaposlim.

Evo, iskreno, ne znam što bih rekla na sve ovo, osim da sam ostala bez zdravstvenog, a po vašim postovima sam dobila dojam da se to ne bi dogodilo da živim u nekom drugom gradu.
__________________
私が学ばなければならなかった私のレッスンだった
私はあなたが燃やさなければならなかったあなたの要塞だった..
reckless_girl is offline  
Odgovori s citatom