Tema: Opus Dei
Pogledaj jedan post
Old 07.01.2009., 10:51   #84
Quote:
TanjaOriginal kaže: Pogledaj post
Opusa.

Digurali su iz samobičevanja i inih gluposti samoranjavanja do tradicionalnog pijenja "krvi Isusove" - treba samo malo otvoriti oči i vidjeti o čemu se doslovno radi.
No to treba i dokazati a vrlo su zatvorena skupina.
ne znam za pijenje krvi, ali ovo ostalo stoji.

vidim kažnjavanje tijela kao praksu u najmanju ruku izopačenu. nemam dojam da bi Isus poticao svoje učenike da čine isto.

dosta sam davno čitala dijelove Escrivina Puta, ali sam odustala i nisam ga pročitala cijelog. imala sam dojam da je autor bio bijesan čovjek; nije pisao kao ostali svećenici.

iznenadilo me kad sam kasnije saznala da nisam bila jedina s tim dojmom. bilo je čini mi se 7 ili 9 ljudi koji se nisu slagali sa njegovim proglašenjem svetim, iz upravo tog razloga; a oni su bili ljudi koji su mu bili bliski, dakle dobro upoznati s njim kao čovjekom, ili s njegovim radom i životom.
naime, Escrivu su doživljavali upravo kao čovjeka sklonog bijesu, što svakako nije atribut sveca. ali njihova svjedočanstva nisu uzeta u obzir - saslušan je samo jedan. i Escriva je proglašen svetim. krajnje ekspeditivno.

on je najkontrovezniji svetac među ljudima koje je proglasio Ivan Pavao, a znate da je on bio poprilično revan na tom polju.

postala sam link na ovo, ali mi post nitko nije komentirao.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...8&postcount=44

molim vas da pročitate intervju u linku.
Mostly Harmless is offline  
Odgovori s citatom