Pogledaj jedan post
Old 24.04.2014., 15:06   #51086
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post

U tom smislu Fiksija čeka buđenje - kad dođeš tamo negdje kamo planiraš ići, budi svjestan da će ti stalno netko gaziti po petama. Onog trenutka kad se pojavi netko tko će raditi za manje novaca, ili će raditi bolje i više za isti novac - ti si prošlost. Da, i u Danskoj će netko raditi za US$ 5 po satu - jer taj netko ne želi iPhone i pivo poslije posla, taj netko će od tih pet dolara uštedjeti 4 i poslat će svojoj obitelji.
Ovako-nejdem u Dansku, ali garantiram ti da nitko tamo en radi za 5usd. Zakonski to nije moguce, i sistem tamo funkcionira, za razliku odavde.

Cura ti je gore rekla da na bausteli imaju 125kn na sat-tko ce onda raditi za 30kn kad svatko moze na baustelu?

Unatoc visim porezima, Danska je jako business friendly i sve procedure su jako brze-investitori ju vole. To je drugi svemir od nas.

Nadalje, tamo gdje idem, nitko nece raditi za manje, jer trziste nudi toliko.
Nadalje, ekonomija raste i nezap pada- prije ce biti manjak ljudi nego visak poslova.

Moj ugovor je odmah na godine- dakle nikakvih 6mj, produljenje itd. Sigurnost posla mi je veca nego tu. I da, nemam rodaka, ne treba mi, sam sam trazio i nasao.

Sto se tice J Koreje, tamo je drzava forsirala industrjalizaciju, i obrazovanje, ane punila dzepove tajkunima kao ovdje.
fiksi is offline