Pogledaj jedan post
Old 25.04.2015., 13:02   #80
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
nosorog, da definitivno ti treba prevoditelj, jer nemam pojma gdje si iz mojih postova iscitala da razgovor o skoli ili sporadicno pomaganje kod pisanja zadaca iskljucuje fizicku aktivnost, odlazak u park ili na bazen? gdje sam napisala da roditelj mora ama bas svaki dan napisati s djetetom ama bas svaku zadacu pa ju onda jos jednom prekontrolirati?

pretuzno mi je od jednog roditelja I to jos osobe koja je na neki nacin povezana s odgojno-obrazovnim sustavom procitati ovo:


kao i ono da je skola "nuzno zlo".

nek se sad slobodno jave i tvoji odvjetnici i ostali istomisljenici, meni i dalje vecina tvojih stavova ostaje nevjerojatna.
gle, mogu ja napisati i na engleskom, mozda i na nejmackom, i super mi je da si kvotala jos jednom kako ne zelim biti informirana bas o svemu sto uce u skoli, i nije mi bas jasno sto ti je tu tuzno iliti pretuzno?
osim da nisam kontrol frik

nisam napisala da ne zelim biti informirana o skoli, nego da me ne zanima bas sve sto tamo uce.
ja u tome vidim veliku i znacajnu razliku.
meni je vazno da dijete izvrsava svoje obaveze.
totalno mi je nebitno dal je za zadacu imala 6 ili 8 zadataka iz matematike i kolko redova je morala ispuntii slovom K, nego dal je to napravila.
i nije na meni da ja ocijenim dal je to pravilno, uredno, vrhunski, traljavo, neko na uciteljici razredne nastave...


ne razumijem koja je svrha ostavljanja djeteta u produzenom boravku i placanja istoga, ako dijete nakon 8 sati skole mora doma tegliti torbu (koja je cca 10% od njegove tezine i to za kicmu nije zanemarivo) i jos doma uciti i raditi (iliti kaj ce djetetu 3 uciteljice)
ako dijete stigne u 16-17 sati kuci, ima jos nekih 3-4 za druzenje, igranje, veceru i odlazak na spavanje (ako racunamo da ide spavati u 21h, da bude odmorna u 7:30 ujutro).
u ta 3-4 sata bi jos, ako ima interesa i mogucnosti, i trebalo odraditi neki trening/glumu/strani jezik, pa mi onda nije jasna potreba da se jos sa dejtetom uci i pise zadaca u tom vremenu.

na kraju krajeva, sto roditelji kazu djetetu zasto su u dnevnom boravku? kako im predstave sto ce tamo raditi? sto im kazu, sto moraju odraditi, sto moraju slusati uciteljicu? smiju li pitati uciteljicu da im pomogne? ima li im ona pravo pregledati domacu zadacu? pardon, ima li im ona pravo narediti da naprave domacu zadacu?

iz upisa roditelja kojima je tuzno da mi neodgovorni ocekujemo da se zadaca odradi u skoli, a da je zapravo roditeljska obaveza kontrolirati zadacu i da je normalno da dijete nosi knjige i biljeznice doma, ja isto tako mogu zabrijati i reci djetetu da ne mora to raditi sa uciteljicom jer ja znam bolje, i ja to moram kontrolirati?
isto tako bih onda i mogla reci djetetu da ima pravo raditi nered na "ucenju", zahtjevat da idu van i igrat se sva 4 sata, jer da ona uci sa svojom mamom doma?
hoces me onda prozivat da mi je diejte neodgojeno i ometa pisanje zadace drugima, jer ona uci doma?
namjerno sam napisala dva ekstrema, jer mi nije jasno sto onda dijete radi u boravku ako jos mora pisati zadacu doma?
i nije mi bas u potpunosti jasno kakvu ja poruku djetetu saljem o uciteljici u boravku, ako joj kazem da ce zadacu raditi samnom (nije li to poruka djetetu, ja ne vjerujem tvojoj uciteljici, ja znam bolje, bolje ti je da radis samnom, vise ces nauciti?)

vidis, bez obzira o mojim stavovima o skoli kakve je ona danas, ja vjerujem da ako djetetu kazem da ona mora napisati zadacu za vrijeme boravka, saljem joj poruku da vjerujem u nju, u njene sposobnosti, da je zadaca iskljucivo njena odgovornost, ucim ju odgovornosti i saostalnosti, ali i ucim ju da vjerujem osobi kojoj ju povjeravam nakon nastave i da ce joj pomoci ako ona nesto nece znati sama.
i naravno, ucim ju radnim navikama, da ono sto mora obaviti, obavi sto prije, da ce imati vise vremena za igru kasnije.
i da kada krene u 3/4. razredu kuci u 11:45, da doma sto prije napravi zadacu (da me ne mora cekati mene do 16:25) i da se nakon toga moze igrati.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom