Pogledaj jedan post
Old 24.03.2017., 09:12   #71
Quote:
- Sizif - kaže: Pogledaj post
Vrlo blentavi ad hominem za kojim posežeš neće promijeniti sramotnost sadržaja na koji sam se osvrnuo.

Pitaš što je gnjusno? Pa iznošenje glupih banalizacija prema kojima žrtva bira biti žrtva. Jest, svakako, oni koji su završili na Ovčari, sami su si krivi, pa oni su birali to što im je učinjeno, oni koji su skončali u Srebrenici, sami su si krivi što su tako završili pa oni su izabrali biti žrtvama... sve do onih milijuna žrtava nacističkih i komunističkih režima - svi su si oni sami krivi za to što ih je snašlo jer sami su to birali.

Što reći nego bolesno, gnjusno. Iza paravana 'duhovnosti' često se krije jedna primitivna sirovost i bešćutnost. Nekad sam nasjedao na takve fasade, ali prošao sam neku životnu školu i više me ne čudi kad naletim na one koji se predstavljaju "duhovnima" i "duhovnog" su im tako puna usta, a zapravo su tako sitne duše, sirove, grube i primitivne.
Da. I? Što si poduzeo u svom životu da ne dolazi do ubojstava i mučenja? Ništa. Samo glumiš moralnu vertikalu i zgražaš se ko svaki političar nad ubojstvima, klanjima i silovanjima.
Hoćeš li se kandidirati s takvom retorikom? Misliš da su ti argumenti jači ako spominješ Srebrenicu i Ovčaru? Klanja nije bilo do tada? Čovječanstvo se ne kolje svaki dan u svim kutovima svijeta?
Opet ti o krivnji. Pa nitko nije 'kriv'. Krivnja ne postoji. Mi smo bića koja se kolju i ubijaju sve dok ne shvatimo besmisao toga. Jesi pomislio da postoji razlog za to i da toga ne bi bilo uopće da je to toliko nepotrebno?
Da, nepotrebno je, no pusti glupog čovjeka da se ubija dok ne shvati suprotno.

Jesi možda svjestan koliko je čovječanstvo sviješću napredovalo do danas i da, iako ima puno više ljudi na svijetu, ipak se ne ubijaju i ne ratuju kao nekada dok ih je bilo samo par milijuna na svijetu?
Jesi svjestan da u New Yorku i svim najvećim gradovima u SAD-u ima manje ubojstava negoli je bilo od 1950-ih i taj trend raste, dok se kroz 70-te, 80-te i početka 90-ih ubijalo kao u ratnoj zoni:
Ne zna se ni pravi razlog, no ljudi se kroz generacije jednostavno mijenjaju.
Ne mijenjaš stvari na bolje zgražanjem i glupim izrazima poput "bolesno, gnjusno", već tako da mijenjaš sebe, za početak.

Misliš da mene boli ona stvar da li netko misli da li sam duhovan ili ne ili ti misliš da si duhovan što si kapetan očitog i zgražaš se non-stop nad očitim? Mijenjaj sebe, pa ćeš tako mijenjati i svijet. Druge ne možeš mijenjati, niti ono što misle, niti ono što rade, ali im možeš poslužiti kao primjer da nešto shvate.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom