Pogledaj jedan post
Old 09.08.2017., 22:11   #21
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Izrazito čitam sa razumjevanjem, zbog toga sam ti i napisao post.
Kriviti bilo koju vjeru ili naciju jer netko nije bio kvalitetan roditelj zaista nema smisla. Isto tako nema smisla kriviti crkvu zbog običaja sela, nema smisla jer svako selo ima svoje običaje. Problem su ljudi a ne vjerska pripadnost. Ljudi su ti koji kreiraju običaje a ne crkva, i ljudi su ti koji zabijaju nos u tuđe živote, ne crkva, ljudi su ti koji osuđuju različitosti a ne crkva. Crkva ima svojih nazadnosti ako ćemo konkretno osuda sexualnih sloboda i implikacija osjećaja krivnje. No ljudi koji ispravno žive svoju vjeru i shvaćaju poantu iste doživljavaju svoju vjeru sa velikim odmakom od fratra i popa. Druga je stvar što je većina ljudi glupa, povodljiva, sebična, licemjerna i u crkvu idu kako bi si imali alibi da i dalje budu govna prema drugima. Ne zaboravi kako svijetom hoda jako mnogo glupih, tupih, licemjernih i sebičnih ljudi, možda ponajviše u gradu u kojem živiš, jedina je razlika što u gradu na trgu ne postoji lomača za spaljivanje drugih i drugačijih jer su ljudi previše zaokupljeni svojim malim svjetovima da bi se takvim stvarima zajebavali.
Hoćeš reči da ne postoji veza između crkvene doktrine i seoskih običaja i mentaliteta. Ja mislim da ta veza postoji kako sam i napisao. Mišljenja nam se razilaze i to je u redu.
ubačeni element is offline  
Odgovori s citatom