Pogledaj jedan post
Old 19.11.2006., 19:46   #85
Quote:
Satya kaže:
Pale, u potpunosti se slažem po pitanju svega što si spomenula u vezi hrane kakvu danas jedemo. I dala si mi zapravo vrlo korisne info - posebno ono o činjenici da je vit A (kakav je primjeroce u Twinlabovim prenatalima) najopasniji u prvih 12 tjedana).
Hvala ti na tome i sad ovak: s obzirom na to da također imam neke "Foliphar" tabletice isključivo folne kiseline koje se uzimaju 1 dnevno i sadrže 0,4 mg (tj. 400mikrograma dakle preporučena dnevna doza), mislim da ću od danas do 12. tjedna (uf, moglo bi to potrajati ) uzimati samo to. Ne one Folic Plus (koje sadrže i kalcij i vit D) i koje se uzimaju 3 dnevno. Kalcija uzimam dosta s hranom, čini mi se...
ja sam uzimala bas taj folic plus koji jos ima vitamin D i kalcij. mislim da tu nije bilo nesto pretjerano puno kalcija, a vitamin D pospjesuje apsorpciju kalcija, pa ne mislim da moze stetiti. ali ak mislis da uzimas vec dosta kalcija preko hrane, a to ti je minimalno litra mlijeka dnevno onda si uzmi samo cisti folic acid.

kalcij i zeljezo su vrlo vazni u 3. tromjesecju. tada moras paziti da ih dovoljno uzimas. a nakon 12. tjedna uz prenatale, ja bih ti obavezno preporcuila i magnezij
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom