Pogledaj jedan post
Old 18.09.2017., 13:18   #13
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Usporedba ti je jednostavno loša. Usporedba naravno ne mora biti istovjetna onom čemu se uspoređuje jer onda nije usporedba ("sunce je žuto kao sunce" normalno da ništa ne govori) ali poredbeno svojstvo mora biti zajedničko da bi usporedba funkcionirala.
Drugim riječima subjekt usporedbe mora u svojstvenom smislu biti ekvivalent onome s čim se uspoređuje.

U tvom slučaju brava nije ekvivalent zidu, jer brave predstavljaju službene ulaze, prolaze i sl. što bi u ovom slučaju bili granični prijelazi.
Obzirom da ona nije navodila kako treba ukinuti granične prijelaze, tvoja usporedba se ni kroz poantu smisleno ne odnosi na ono što je ona tvrdila po pitanju zida.
Cjepidlačiš bezveze, ne da mi se više. Detaljiziraš. Poanta čitave 'usporedbe' nije da bude savršena analogija, nego da ilustrira problem 'relativnosti' - da nijedna mjera zaštite nije sto-postotna.

BTW tebe se sjećam i od ranije da voliš cjepidlačit po savršeno smislenim usporedbama, da kakti 'nisu posve isto'.

Enivej, let's agree to disagree. Smatraš usporedbu lošom, primio na znanje. Meni je i dalje dobra.


Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Dakle, kad maknemo demagogiju nema niti jednog konkretnog odgovora na pitanja o gradnji koja je postavila na prethodnoj temi.
Konkretnog odgovora na što? Na one njene priče o Rio Grande itd?

Što će mi 'bolji' odgovor od činjenice da su Amerikanci već ulupali 3 mlrd. dolara na onu bezveznu ogradu. Ja nisam ekspert za kontrolu granica, a nisam ni diletant pa da idem u onakve detalje kao Cherie. Smiješna je ta navada ljudi da se prave eksperti na poljima o kojima očito nemaju pojma. I tebe se sjećam po toj liniji, LOL.


Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Mislim da ti za ovo treba dodijeliti neku nagradu. Zabludjela Cherie opijena mainstream medijima ne razumije tu kolosalnu mudrost da poanta zida nije da stopostotno zaustavi imigraciju, nego da ju smanji i/ili uspori. Koji obrat u raspravi, koje fantastično uočavanje i logičko zaključivanje!
Da, to je, kao što rekoh, moj dojam iz rasprave s njom. Drago mi je da te zabavlja.

Ja doslovno mislim to što rekoh: da bez 'pomoći' mainstream medija, Cherie ne bi imala nikakvo 'mišljenje' ni o zidu, a vjerojatno ni o Trumpu.

Vrijedi to i za mene: da mainstream mediji toliko ne tarabanaju o Trumpu, meni bi lik vjerojatno bio nezanimljiv.


Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Ovo što ti pišeš su takve bedastoće da je meni prvo neugodno, a drugo zapravo potpuni off topic.
Slobodan si preskočit sebi neugodne postove, a i postere. Postoje zato zgodni forumski alati...
Apemant is online now