Tema: Alimentacija
Pogledaj jedan post
Old 27.09.2017., 09:08   #5022
Quote:
Salammbo kaže: Pogledaj post
Zašto bi jedna odrasla osoba izdržavala drugu odraslu, radno sposobnu osobu, konkretno bivšeg supružnika?

Jedini slučaj u kojem mi to ima nekakvog smisla je da imaju zajedničko teško bolesno dijete koje treba stalno prisutnog roditelja pa dotični ne može raditi. A i u tom slučaju valjda postoje neke naknade za takve roditelje.
Mislim da u slučaju teško bolesnog djeteta, kada roditelj zbog njege ne može raditi,postoje nadoknade. Ali su kao i obično užasno niske i alimentacija se izbjegava kao i u običnim slučajevima. Ne znam kako je sa novim zakonom, ali znam jednu porodicu sa troje djece, gdje je srednje dijete postalo paraplegicar, otac ih je napustio poslije par mjeseci, žena je izgubila posao, a on nije plaćao alimentaciju. Znam da su živjeli jako loše, žena je čistila kada bi se drugo dvoje vratili iz škole (i kada su postali sposobni da se brinu o bratu).
Nije uopće neuobičajeno da (oprostite, ali nije generalizacija) muž napusti porodicu kada se žena ili jedno dijete teško razboli. I ne -ne želi da preuzme brigu o djeci. A ne da mu sud "ne da"
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom