Pogledaj jedan post
Old 03.08.2011., 12:33   #1205
Pozdrav ljudi!

Imam jedno pitanje u vezi prunaks losiona, čitao sam da je nekoliko ljudi ga koristilo

Trenutno imam velike probleme sa seborejom na licu, koža mi je puna crvenih flekica (aktivna seboreja), suha je i naravno peruta se (ljuskice se dižu). Do sada sam stavljao brdo kreme na to (što za seboreju što hidratantne kreme) i onda koža sve to upije pa nekako se koža manje perutala, iako je i dalje seboreja divljala u vidu crvenila.

E sad, jučer sam kupio taj prunaks losion i idem pokušati nešto sa njime napraviti. Problem je jedino što se taj losion, pretpostavljam, mora koristiti bez dodatnog nanošenja krema na lice dok traje "terapija"? Meni to predstavlja velik problem jer koža na licu je već ionako suha a losion je dodatno osuši, a evo od jučer i danas ujutro kad sam nanio ovaj losion prva 2x na facu sve me svrbi, steže, peruta se. Koža traži neke vlage, a ako stavim preko tog losiona bilo kakvu kremu mislim da onda losion ne bi imao nikakvog smisla?

Pa sad pitanje.. da li se ipak može koristiti kakva krema za seboreju (imam ih već na stotine doma) ili barem kakva hidratantna krema zajedno sa tim prunaks losionom ili je ova svrabež i perutanje normalan proces i mora tako biti? Čitao već jesam komentare na ovom forumu da su ljudi pričali kako u prva 3-4 dana koža još dodatno podivlja sa tim losionom, iako ne vidim neku svrhu dodatnog sušenja već osušene kože.. sama od sebe se neće "oporaviti" ako joj ne dam neke vlažnosti, imam osjećaj kao da je dodatno uništavam sa ovime, a možda se i samo varam

Davno prije sam koristio od dermatologa Effaclar K (La Roche-Posay) kremu koja je imala sličan efekt peckanja, ljuštenja itd .. no znam da sam prekinuo korištenje nakon 2 dana zbog istog razloga, a kad sam došao kod dermatologa i objasnio zašto sam prekinuo terapiju ona mi je rekla da je "to tako moralo biti", odnosno valjda da je to ljuštenje bila normalna reakcija .. nezz

Sve u svemu zbunjen sam da li primjenjujem taj prunaks losion ka krivi način ili ne, ne bi htio da od užasnog stanja koje trenutno imam na licu napravim još gore.. a hodočašćenje dermatologu nakon tolikih godina više ionako nema smisla..

Eto, ako je netko koristio dotični losion volio bi da malo pojasni kako je to sve kod njega djelovalo, čitam pozitivne rezultate na netu no nitko ne opisuje detalje, što i kako je primjenjivao i kako je sve djelovalo
lacalut is offline  
Odgovori s citatom