Pogledaj jedan post
Old 26.04.2013., 09:38   #263
Quote:
Shannaya kaže: Pogledaj post
hvala ti, alopex baš ću pogledati, jer ovo što sam kupila u ljekarni od 50 ml košta 26 kn a potrošim ga za par dana, velike su to površine za trackanje, pogotovo ...
nema problema , usput kad si tamo pitaj da ti malo "ojačaju" to ulje s još nekim. sigurno je jednostavnije kad ti stručna osoba to malo posloži. samo pazi na mirise


Quote:
Rose22 kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod doktorice i rekla mi je da to nikad nece nestat da mazem sa uljima....i da se suncam pa ce izbljedit....posto meni koza puca i to se siri po nogama rukama.....eto mogu vam reci babylove losion je odlican....vise mi ne puca koliko je pucalo..i rekla mi je da imam jako suhu kozu i da mi trebaju kreme sa vitaminima....Gospina krema je isto super...
nisam dobro shvatila, rekla ti je da ulja pomažu ili ne pomažu?
za sunce kažu da mogu malo ujednačiti boju već gotovih (bijelih) strija, a liječe se dok su crvene. kad ih dodatno zapečeš na suncu, onda su ti tu forever and ever pogotovo ako imaš suhu kožu, izlaganje suncu bi trebala smanjiti koliko je moguće
ja ih imam od 13 godine i evo u ovih preko 20 nisu nestale niti se smanjile na suncu. a mršava sam ko štap, ali je jednostavno koža nakon što je popucala takva i ostala.

ovo kažu na kemig stranicama:

Strije

Kod strija je vrlo bitna dobra masaža, koja dinamizira oštećeno područje i potpomaže apsorpciju eteričnih i biljnih ulja. Eterična ulja koja se primjenjuju kod strija moraju imati sposobnost toniziranja kože, regeneracije vezivnih vlakana, hidratacije, zacjeljivanja, poticanja potkožne mikrocirkulacije, te protuupalni učinak. Najbolje je primjenjivati tretmane dok su strije ružičasto-crvene boje (“mlade”, novonastale), jer je njihova redukcija tada najbolja, te nakon kupke ili tuširanja, dok je koža omekšana i bolje upija aktivne sastojke. Treba znati razliku primjene preventivne njege protiv nastanka strija (eterična ulja koja se mogu koristiti tijekom trudnoće), i tretiranja postojećih strija (eterična ulja za ovu namjenu je najbolje primjenjivati nakon poroda i dojenja!). Najdjelotvornija preventivna kombinacija jest sinergija bademovog ulja, vitamina E i eteričnih ulja vrsta Citrus aurantium ssp aurantium, Cananga odorata (Ylang-ylang), Melaleuca quinquenervia( Niaouli), mandarine, … Postojeće strije tretiraju se učinkovito tek nakon poroda i dojenja kombinacijom eteričnih ulja Melaleuca quinquenervia CT cineole, Cistus ladaniferus, Thymus vulgaris CT linalol, Melaleuca alternifolia, Helichrysum italicum,Lavandula stoechas, Rosmarinus off. CT verbénone, Myrtus communis CT cinéole, Rosa damascena, Santalum album,…) u biljnom ulju kao bazi.
__________________
Još jedna životinja koja je obitavala u hladnim predjelima je POLARNA LISICA (Alopex lagopus). Taj grabežljivac i danas živi u hladnijim područjima.
--20.10.2013. mali lisac--
Alopex is offline  
Odgovori s citatom