Pogledaj jedan post
Old 28.01.2018., 23:34   #1
Što bi bilo da je politika popuštanja nastavljena nakon podjele Čehoslovačke i aneksije Memela?

Dakle, imamo ovakav scenarij:
premda ljuti zbog njemačkog kršenja Münchenskog sporazuma, Francuzi i Britanci svejedno ostaju uz politiku Appeasementa i ostaju na protestiranju protiv njemačkih poteza. Shodno tome, nema saveza Zapada i Poljske, te Saveznici prešutno odobravaju njemačke zahtjeve za izgradnju autoceste u Poljskom koridoru i vraćanje Danziga Njemačkoj, što Poljaci nevoljko prihvaćaju.
E sad me zanima:
Kakva je daljnja politika Njemačke prema Poljskoj? Poljaci su se navodno bojali da je izgradnja koridora put prema pretvaranju zemlje u njemačku marionetu - kako dolazi do toga, i je li realno da Njemačka eventualno tim putem vrati nekadašnje teritorije Njemačkog Carstva?

Kolika je mogućnost čerečenja Jugoslavije po uzoru na Čehoslovačku (ili pak slično kao što se IRL dogodilo nakon Travanjskog rata)? Mogu zamisliti potpirivanje međunacionalnih tenzija u zemlji, koju bi potom podijelile Njemačka, Italija, Mađarska i Bugarska (tu bi Nijemci, pretpostavljam, u Sloveniji uspostavili protektorat sličan onome u Češkoj). Jedino je problem što se upravo u to vrijeme stvara Banovina i tenzije se smanjuju...

Od Danske bi mogli tražiti povratak dijela Jyllanda koji je referendumom postao danski nakon WW1, ali nekako sumnjam u to, premda se Danska pokazala kao zemlja koja se baš i nije toliko opirala nacističkoj agresiji.

Zapadni teritoriji su već znatno teži IMO. Ne znam koliko je moguć nekakav anschluss Luxembourga, s obzirom da izgleda da i nije bilo nekih jačih pro-njemačkih i pro-nacističkih pokreta u njemu. Možda bi se i nekim novim referendumom moglo vratiti Eupen-Malmedy (sad sam baš čitao da referendum 1920. i nije proveden najdemokratskije), mada mislim da Belgija, kao i Luxembourg, ima puno veću podršku Francuske i UK, pa je to dosta teže ostvarivo.
A povratak Alsace-Lorraine je već znanstvena fantastika.

Koliko bi sve to moglo skupa potrajati, odnosno koliko se rat odgađa u tom slučaju?
Imamo li WW2 '43, kako je Hitler prvotno i planirao (koliko mi je poznato)?

Napomena moderatora: promijenio sam naslov, koji je prvotno glasio "Što bi bilo da je politika Appeasement nastavljena nakon podjele Čehoslovačke i aneksije Memela?", jer nema potrebe da u naslovu bude engleska riječ.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom