Pogledaj jedan post
Old 22.06.2012., 10:50   #975
Quote:
nevrmajnd kaže: Pogledaj post
hvala, u pravu si. nisam liječeni alkoholičar ali mislim da imam problem sa alkoholom. kroz godine cuganje vikendom do besvijesti (10 godina). dobio dijete i živim skladan obiteljski život. sve bi bilo idealno da nema nekog đavla koji uđe u mene otprilike jednom u 2 tjedna ili ajde 3 puta mjesečno. otiđem na kavu, vratim se skoro pa po četiri. onda mi je muka 3-4 dana (nemam neke klasične mamurluke nego me peru neki strahovi da poludiš), ne spavam kako treba, preznojavam se i stvarno ono problemi sa psihom. zbog takvih stanja sam se i nekoliko puta posvađao sa suprugom. jedino rješenje je da ne hodam nikuda gdje se pije. meni nema jednog piva. ili barem 10 ili nijedno. i zadnji uvijek moram doma iz birtije. sve je počelo tako da sam se ljepše osjećao nacugan. usađen osjećaj manje vrijednosti se izgubio i postajao sam neki tip koji sam potajno želio biti. svi mi se smiju, svima sam frend, sve je super... da bi sada shvatio da su mi se možda smijali jer sam bio pijan, da sam bio svima frend jer sam sve ja želio upoznati na šanku, a super je bilo do otrežnjenja. sada kada vidim kakav je to problem i kako prolaze ljudi oko mene koju piju previše, odlučio sam prestati s time. ne želim da mi dijete vidi oca u stanjima u kojima sam ja znao svojeg gledao. ne želim da mi dijete ispašta zbog nečega, a tome bi mogao biti uzrok alkohol. al kad ne znam piti umjereno. a onda je problem naše jebeno društvo. kakav si ti to tip ako ne piješ? jel možeš doći na feštu, a ne piti? ne možeš. nikud ne možeš da ne piješ, jer svi piju, a nikog to ne smeta ni malo. mene smeta, a ne želim izgubiti baš cijelu ekipu. al izgleda da ću morati. makar sam već sada papak prema nekima jer naravno ja ne mogu cijeli i svaki vikend lokati uokolo. jel problem u alkoholu ili možda i dublje? ili jednostavno ne piti, pa će svi problemi nestati? kako se vi nosite s time? hebem ti probleme...
ovaj post kad citam kao da citam sebe, i ono sto se meni dogodilo, i sto me pratilo kroz zivot, i problemi s j... drustvom i to kako svi piju i kako sam papak sto ja ne pijem i blabla, a li da te utjesim to sve traje neki godinu dana nakon sto prestanes pit, to zezanje od ekipe, vikend kao vikend se moze i kvalitetno provesti s obitelji, mada nas sve vuce ta EKIPA a da se malo zapitamo: hoce li mi ekipa odvesti dijete doktoru dok sam ja negdje pijan, hoceli mi ekipa pomoci popraviti slupano auto, hoce li me ekipa zagrliti i poljubiti i reci sve ce bit uredu dok smo nas dvoje skupa, hoce li mi ekipa smiriti sefa na poslu zato sto sam doso mamuran na posao, hoce li mi ekipa izlijeciti zdravlje, bolesnu jetru, ako se razbolim ili postanem invalid zato sto sam pjan sletio s automobilo HOCE LI MI TA EKIPA PREUZETI BRIGU O ZENI I DJECI. E mislim da nece, o ovim stvarimo nitko ne razmislja da valja ili ako razmislja to traje tako kratko da je to drama, jer da se samo malo vise zamislimo nad svojim stanjem kad smo pijani i sto smo sve mogli uciniti pijane glave i da nam to netko na vrijeme kaze a ne da sami moramo doci do zakljucka sto nam je najbitnije u zivotu, puno bi bolji i kvalitetniji zivot imali, naravno bez alkohola, zato kolega dragi drago mi sto si to sam skonto i nikad nije kasno, a Ekipa kao ekipa, malo negoduju ovako onako, ali prije ili kasnije ce ti reci sve jedan po jedan kako si pravu stvar ucini i za sebe i za svoju obitelj, jer onaj koji je pijan naravno da mu odgovara da si kao i on, a s vremenom kako prestanes pit pocet ces gledati svijet drugim ocima, kako ima i onih koji ne piju, kako ima onih koji vode brigu o svojoj obitelji onako kako treba, i da tebe u krajnjem slucaju boli briga sta ce ti rec ekipa, jer imas doma svoju obitelj koja te treba a i ti nju, ali to sve dolazi s vremenom , a s kao vrijeme odmice i mi trijezni tako nam se i okolina mijenja, polako ali sigurno se mijenja i Ekipa (svaka cast kolegama, prijateljima i dalje smo mi prijatelji ali samo dok su trijez, pisao sam prije da je pravi prijatelj onaj koji ce te podrzati u tvojoj namjeri a ne oni koji ce ti rec de popij jednu, jer s tom jednom si i ti kao i oni, sto njima i treba) pjanu ekipu zamjenjuje jedna normalna trijezna ekipa, jest da to sve traje ali se isplati, samo ustraj i ne gledaj iza sebe
Otriježnjeni is offline  
Odgovori s citatom