Pogledaj jedan post
Old 20.12.2008., 11:20   #14
Quote:
voajer kaže: Pogledaj post
Kako možeš biti 100% invalid i brinuti se o sebi?

Što se tiče ovih drugih, i njima treba omogućiti nekakvu prosječnu ili ispod prosječnu mirovinu - međutim, ključna razlika je u tome što su jedni vrlo važni za državu dok drugi nisu.

Potpomagati invalide je pozitivna gesta. Potpomagati vojne invalide je nužnost, jer o tome ovisi kako će slijedeće genracije gledati na to - i pod time ne mislim da će se ići boriti radi novca, već da će se uopće ići boriti. Kada bi ja živio u državi u kojoj se prema vojnim veteranima odnosi kao prema starim cipelama i da izbije rat, ja sigurno ne bi jurio u vojsku - dapače, adio mare i spašavaj se sama, domovino.
Kako možeš biti 100% invalid i brinuti se o sebi? Možeš, itekako. Biti 100% invalid ne znači ležati nepokretan u krevetu.

Ovaj kriterij "važnosti" za državu mi nije jasan. Čovjek koji je radio 30 godina pa ga pregaze na cesti, nije važan za ovu državu?


Potpomagati invalide je pozitivna gesta. Potpomagati vojne invalide je nužnost, jer o tome ovisi kako će slijedeće genracije gledati na to - i pod time ne mislim da će se ići boriti radi novca, već da će se uopće ići boriti. Kada bi ja živio u državi u kojoj se prema vojnim veteranima odnosi kao prema starim cipelama i da izbije rat, ja sigurno ne bi jurio u vojsku - dapače, adio mare i spašavaj se sama, domovino.[/QUOTE]

Ako je potpomagati vojne invalide nužnost, je li omjer 10.000kn naprama 800kn ispravan?
Prva Iskra is offline