Pogledaj jedan post
Old 29.11.2012., 15:04   #8
Ovo što ću napisati je moje osobno mišljenje i duboko uvjerenje.Ne bih htjela komentirati niti osobu koja je ovaj video napravila, a još manje život Muhameda koji mi je u stvari, nepoznat.

Meni je inače, tema pakla vrlo daleka, a da ne kažem koliko mi je vizualizacija pakla (ognjevi, strašne muke, kričanje, patnja, vatre, sumpori...i kojekakve slike) u suštini, odbojna.

Slike pakla za mene, mogu imati nekakvu umjetničku vrijednost kada netko opisuje osobne duboke duhovne patnje i pritom upotrebljava razne metafore kojima želi vjerodstojno prenijeti osjećaj ili doživljaj koji proživljava...
Dakle, to mogu svrstati u neku književnu, filmsku ili kazališnu sferu.

No, kad su u pitanju ontološke istine pakla ili raja, e tu su stvari drugačije.

Pakao je teološki pojam i on je eshatološke prirode-znači, nešto što eventualno nekoga očekuje u budućnosti.

Kao vjernik, sad skoro da nije bitno koje vjere, pakao je za mene odvojenost od Boga...
Što se mene tiče, tu svaki opis pakla prestaje.Ja ne znam i ne mogu znati kako pakao izgleda,ni tko je "u njemu".

E sad...naklapanje, je li Muhamed u paklu ili nije, meni osobno predstavlja besmislicu.

Možda će netko reći kako je Isus u paklu, pošto je rekao da je Bog...a to je suprotno zapovijedi Vjeruj u jednoga Boga....(oholost..)

Prema tome, bilo bi nam bolje da razmišljamo kako da živimo kao ljudi i kako da ostvarujemo dobro, nego što mislimo tko je u paklu......
a netko će reći-pih, pakao je bajka.....i to s ružnim završetkom.
naftali is offline  
Odgovori s citatom