Pogledaj jedan post
Old 05.12.2003., 15:39   #8
nastavak

Seminom je najčešći tumor. Normalno spušteni testis na suprotnoj strani od nespuštenog također je pod povećanim rizikom od karcinoma testisa. Spuštanje testisa ne smanjuje rizik, ali dozvoljava redovite i pravilne preglede u budućnosti tako da se karcinom može dovoljno rano uočiti. Pojavnost maligne bolesti je veća i u suprotnom testisu koji je na vrijeme spušten.
- trauma - testis je "zarobljen" u nenormalnom položaju pa je veća mogućnost ozljede pri uobičajenim aktivnostima.
- komplikacije povezane s neliječenom preponskom kilom
- uvrtanje (torzija) testisa
- psihološke posljedice - iako nespušteni testis djetetu malo znači, tijekom odrastanja i ulaska u pubertet raste svijest o vlastitom tijelu i neliječeni kriptorhizam može imati emocionalne posljedice. Nakon kirurškog zahvata mošnje izgledaju normalno, ali nespušteni je testis ponekad manji nego spušteni. Ako se ovo dogodi, ili kad su testisi odsutni, može se postaviti implantat u mošnju.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom