Tema: Bunar
Pogledaj jedan post
Old 24.02.2011., 18:39   #116
Quote:
Armstrong kaže: Pogledaj post
Horvativ.

Pa netreba vam bunar, trebate dati zabiti pumpu i problem riješen. Osobno sam imao prilike vidjeti kako mucko kopa. Dođe s kamionom, na čijem je stražnjem dijelu jedna
bušilica. Podigne jedan toranj s kamiona, bušilicu prvo spusti na najnižu točku i stavi na nju borer- svrdlo (cca fi 20cm) , zatim se pokrene bušilica i ugura tog borera
2metra dugog u zemlju, zatim štuka jednog na drugog, tako sve do vode. Pošto je borer spiralonog oblika, svu zemlju baca van. Kad se dođe do vode, izvade se svi boreri van i
ugura cijev u tu rupu.
Sad neznam dali mucko ima mogučnost bušiti na 20m, ali mislim da ima.
Što se tiče pumpe, svakako treba uzeti hidrofor (ili ekspanzivnu posudu umjesto hidrofora cca 80L), pumpu- elektrokovina-peterostepena, i to radi bombastično.
Ako vam je malo problem s lovom, onda si sami nabavite materijal i nek vam mucko izbuši
Znači trebaju vam za cca18m: 3cijevi po 6m, 2 mufa- spojnice, špica i to je to.

E sad neka se na ovo netko nadoveže, mucko ili već netko.
Eventualno dali bi bila cijev premalog promjera, u to nisam siguran jer se ipak radi o 20m.
Možda bi bilo dobro staviti 2" umjesto 5/4. Napominjem da za ovo nisam siguran.
car si i to me zanima dakako da mi9 se netko javi..
papiri za kucu mi budu gotovi sljedevi tjedan..znaci za 2 tjedna kica ce biti u mom vlasnistvu..
za kucu dizem kredu i naravno gledam dugorocno da sam miran s vodom najmanje 15g
Brisana reklama
za vodu do kupaone imam u rezervi osigurano(proracun 20000kn)znaci hodrofor sve cijevi do kupaone koja ce biti 5 metara od bunara
i mihalic mi ulazi u plan
dakako da bih htio cuti i za jeftinije rjesenje
danas me zvao forumaš i preporucio mi je Mihalica i ja sam ga zvao jer mi ga je i moj ortak preporučio
znaci u slucaju bunara on je izvodjac

idem i na daljnja rjesenja
voda je kod mene tamo na 18-25m
od susjeda je bunar na 18m i ima 7m vode on je na visem polozaju(bunar 1)

stari bunar je na cesti i on je na 20m i on je nizem polozaju od moje parcele(bunar 2). 10 m udaljenosti od moje parcele..znaci

bunar 1 nizi od moje parcele za 2m i dubok je 20 metara a vode ima skoro 3m
bunar 2 visi od moje parcele za 1m dubok je 18m i ima 7m vode

naravno pogubiti cete se u ovim brojkama o objasnjenjima sve je moguce
moguce je da je na mojoj parceli bunar izmedju 18m i 25m

bunar1 je bunar od susjeda
bunar2 je bunar na kojeg je priključena moja parcela..
trenutno rjesenje nije nikakvo jer je bunar star 50 godina i napravljen je od cigle sada u tom bunaru ima i slivnih voda i fektalnih voda i paučina i dno je muljevito o bog si ga pitaj koliko bi mi bilo isplativo ikakvo ulaganje u njega jer nije moj
bunar od susjeda je novije gradnje i dobar je ali sada
mi se ne isplati ni jedno ni drugo rješenje nego da napravim svoju vodu
bunari jedn od drugogas su udaljeni svega 20m ako i toliko
sta mi je ciniti
sta mi je najpovoljnije na duze vrijeme jer je kreda na duzi period i nedaj boze da nakon 2-3 godine ostanem bez vode a kredu dizem na 10g..
tako sagledajte moj problem uz potpunosti
bolje platiti vise za kvalitetnije rjesenje nego se sjebati u startu i napraviti sranje od ovce
stoga ajmo ljudi pomagajte..broj telefona sam ostavio..mozete mi se jeviti s rjesenjem situacije i na pm
ili ako ima koji majstor
za druge solucije
s cijenom na pm pa da o svemu dobro promislim
dok se pogleda 20000kn i nije bas mala investicija za kopanje bunara ako me razumijete
naravno stari deda s stih lopatom ne dolazi u obzir
hvala ivan
opcija cijev mi se isto tako svidja
sada da vidimo
horvativ is offline  
Odgovori s citatom