Tema: Bunar
Pogledaj jedan post
Old 25.02.2011., 19:06   #119
Thumbs up caar si

Quote:
majstor52 kaže: Pogledaj post
Ako nema druge mogućnosti za dobavu vode, najbolje i najsigurnije rješenje je bušenje bunara.
Bunar se izbuši i u njega se stavljaju Pvc cijevi promjera 125 mm, jer u taj se promjer bez problema može spustiti injektor.
Dubinu bunara bi prema izbušenim slojevima trebao odrediti onaj koji buši taj bunar.
Zbog same dubine bušotine u takav se bunar treba instalirati injektor ili dubinska pumpa.
Zašto injektor?
Poznato je da se sa centrifugalnim pumpama dobava vode može ostvariti do najviše 8 met dubine. Za veće usisne dubine treba se ugraditi injektor.
Za ugradbu injektora treba u bunar spuštati dvije cijevi od same pumpe . Bolja i jednostavnija varijanta je ugradnja dubinske pumpe , koja se sa jednom cijevi spušta u bunar . Dubinska pumpa ima ujednačeni stalni pritisak, dok kod hidrofora sa ijnektorom taj pritisak varira, posebno kada se troši veća količina vode (pranje automobila, zalijevanje vrta i slično). Uostalom ovdje su već ranije napisane prednosti dubinskih pumpi pa malo pogledaj tu temu.
Osobno mogu preporučiti dubinsku pumpu, jer je ipak jednostavnije , sigurnije i dugotrajnije rješenje.
Naravno za dubinsku pumpu treba instalirati spremnik za vodu kao i za druge pumpe.

http://www.dsk.hr/pumpe-cirkulacijsk...-grundfos.html
ovo mi se cak i najvise svidja od rješenja...ali i pumpa je super rješenje dok se pogleda
sada mi samo reci tko kopa to..znaci taj fi
za bunar sam cuo da je lakše da se dolje na dnu talog ocisti..
jedan puta dok se iskopa da nema nikakve specijalne investicije osim produbljivanja i osim..čišćenja..
ako ta cijev pvc recimo na dnu ima pjeska šodra i nakon nekoliko godina napravise talog kojeg treba cistiti ili ako ce biti potrebno produbljivanja sta da se onda radi to je naravno nka vrsta dugoročnog rješenja
e to je pitanja koje me zanima i kolika je to investicija na i 20 m
kazem da bih na dugorocno rješenja e isao...
ali pitati cu kolegu kog mi je kolega preporučio za bušenje cijevi pa da vidim i to rješenje..
sve više mi se sviđa i alternativa..
hvala vam
naravno ako alternativa zakaže kopati cu bunar i ta opcija nije na odmet..jebiga..je 20 000kn velika investicija dok se pogleda gradski vodovod 8000kn ali na gradskom ne plačaš struju kao što plačaš kod bunara ili pumpe ali plačaš vodu
tako da ti na isto dodje struju platiš ili vodu
što se tog djela tiče

sada samo ostaje na djelu investicije baciti 8000 kn i imati vodu ili baciti 20000 i ne biti siguran da l
i cu je imati
ili pronaci alternativu koja je nesto izmedju toga u cijeni
naravno da se razumijemo gradska voda ne dolazi u obzir!ljudi hvala Vam
može još rješenja s cijenom ako tko ima da se nadoveže
tako da mogu bar imati neki izbor oko svega hvala
tako da
horvativ is offline  
Odgovori s citatom