Pogledaj jedan post
Old 08.10.2011., 19:21   #50
Quote:
batik kaže: Pogledaj post
Imaš link na članak na prethodnoj stranici. Dakle, članak govori o danima pred napad, razloge neulaska naših u Hercegovinu, samoj pripremi zasjede, ljudima koji su je izveli, obavještajnim podacima, bahatosto agresora. Od posebne važnosti je i spisak ljudi koji su tada bili na Čepikućama. Navedeni su i agresorski gubici kako u ljudima tako i u streljačkom naoružanju koje su ostavili bježeći. U par navrata se citira same sudionike, kao i zapovjednika akcije Mujana. Ima i fotografija iz "Pobjede" o Čepikućama kao "o njihovom Vukovaru" što je naravno (nažalost) pretjerano.
Mislim da je ovo, bez pretjerivanja, do sad najbolji rad na tu temu.
O tome da naši nisu ulazili u Hercegovinu u to vrijeme to nije točno.Siguran sam da su već sigurno od 8. mjeseca naš bili u Hercegovini i posjedujem i slike i videa koji to potvrđuju na kojima naši nemaju oznake i poslje kada je ustrojen HVO nose te oznake na ramenima.
A o tome je li članak dobro napisan tek ću provjerit kod sudionika toga događaja.
Tako u prošlom broju je bio članak o napadu na Stolac 15.08.92. pa mi sudionik toga događaja kaže da nije baš sve tako bilo, isto u članku o oborenim avionima u DR se nigdje ne spominje obaranje aviona na području Metkovića kao ni Blaško Mijić koji je oborio dva aviona a jednoga čak iz automacke puške na mostu u Bistrini.
Do sada tko je god čitao prošle brojeve Vojne povijesti nije zadovoljan površnošću obrađivani tema.
redboy1 is offline  
Odgovori s citatom