Pogledaj jedan post
Old 07.11.2006., 21:41   #84
Pozdrav, Lestat
Ajd, prvo ću malo prokomentirati tvoje nezadovoljstvo Endićevim i Kumekovim postovima Nemoj biti tako nezadovoljan, dečki samo iznose svoje mišljenje, Kumekove postove nisam baš pratila, ali za Endimiona mogu reći da mi se čini da zna što piše, pa tako u ovakvim temama zaista cijenim njegovo mišljenje. Nemam nikakva znanja iz fizike, kemije, matematike i biologije jer sam puno markirala kao srednjoškolka tak da sam iz tih predmata jedva imala 2 i zato kad nešto pitam, volim dobiti "konkretniji" odgovor kad ga već sama nemam u svojoj memoriji. Dakle, prionimo poslu.
Evo nekoliko pitanja glede hranjenja svjetlošću:
1.možemo li bar pretpostaviti mogućnosti našeg metabolizma za takav način prehrane?
2. postoji li način da se foton (valjda se tako kaže) pretvori u kemijsku energiju u ljudskom organizmu?
3. što je s našim očima koje su izložene svjetlosti? Jesu li u njima crvena krvna zrnca (zbog krvnih žila) pod direktonim utjecajem fotona ( mislim da se taj izraz rabi za "česticu" svjetlosti) pa gledanjem u sunce dolazi do promjena u krvi?
4. postoji li sličnost između hemoglobina i klorofila?

Eto, to su moja pitanja, ispričavam se svima ako su nejasna ili potpuno nebulozna ili ako otkrivam toplu vodu , al ne znam kak bih se drukčije izrazila zbog svog skromnog znanja iz gore navedenih prirodnih znanosti

Zadnje uređivanje luiz : 31.01.2009. at 13:17.
diki is offline  
Odgovori s citatom