Pogledaj jedan post
Old 22.05.2010., 11:02   #4461
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
ma kakvi, nema šanse... popijem litru, litru i po, više od toga ne ide...
jedem sve što se doma kuha, samo par zalogaja i ne blendam jer mi ide na živce i jer mi hrana onda gubi okus a ja onda dodatno gubim interes za jelo (a već mi polako sve ide na živce jer ne znam što bi jela, hrana mi nekako ima drugačiji okus, ja imam stalno neki gadni okus u ustima kojeg se nikako ne mogu riješit i onda mi to sve zgadi) tako da žvačem i žvačem... no lagala bih kad bi rekla da do sad nisam osjetila bol u želucu no nisam sigurna zbog čega... jedem male porcije, ne blendam ali stvarno stvarno dobro sažvačem... možda je do razmaka između zalogaja, ja doduše ne pravim neke posebne pauze između

i da, jučer sam popodne provela u krevetu, čitala sam gričku vješticu, dakle nisam se baš nešto pretjerano kretala (kiša je padala, bilo je hladno) i na vagi odma +400 grama isuse jedva čekam da malo zatopli da mogu u šetnjice i biciklanje jer dok je ovako vrijeme...
Neznam jesu lit ti rekli da luk, grah, kupus sva teska hrana cak i pradajz(rajcica ali moze jedan dnevno kod nekih ljudi izaziva tegobe)), beli luk,boranija,keleraba,karfiol kazu su teski za zeludac...neznam mozda ima jos stogod ali mi ne radi mozak..mozda nekom to individualno ne smeta ali kada jedes to probaj uvek da vidis reakciju nama su u bonici dali listu sta da jedemo a sta ne da budemo oprezni kada prvi put jedemo da probamo po malo..a ovo gore da jedemo tek posle 3 meseca..
Bol znaci moze izazvati brzo jedenje , previse jedenja, jedes pa onda pijes vodu pa rasiris stomak i to moze da zaboli..tu treba pausa (od svega ovoga nabrojanog moze i povracanje da bude)Jel meris kolicinu hrane da ne prelazi po obroku 1,7dcl ..to isto moze da rasteze tvoj stomak ako je vise pa da zaboli..
Bol je meni bio ako jedem pa odmah ustanem i hodam ili radim nesto..znaci jesti u miru polako i sacekati koji minut da hrana legne pre nego pocnes nesto da radis

U svakoj nasoj kuvanoj hrani porodicno u 99 posto slucajeva je luk...te obrati paznju kazu i jako zacini treba da se izbegavaju..vecini ovih zena ovde je smetalo meso ...rostilj se takodje ne preporucuje itd..
JA licno sa ove tacke gledista ti preporucujem da kupis onaj proteinski preprat za sportiste da popijes dnevno 2-3 puta da uneses dnevnu dozu proteina koja je optimalan za tvoj organizam..JER NARODE ZBOG NEUNOSA PROTEINA NAM JE OPADALA KOSA i!!
Ni dan danas nemogu da jedem puno proteina te pijem ovako na vestacki nacin..
Pomnozis tvoju trenutnu tezinu sa 0,8 i dobijes kolicinu proteina koja je potrebna dnevno..inace kod ovih naglih mrsavljenja najvise mrsavi misicna masa i onda kada skines kilograme fali ti onaj lep oblik tela koji misici daju..zato savetujem svima ako ne unosite dovoljno proteina po formuli koji dadoh gore da kupe proteinski prah pa ga piti sa vodom...on ne goji samo da se zna..Ali naravno racunati koliko proteina van preperata unosite putem prave hrane..
madonna_bella is offline