Pogledaj jedan post
Old 07.05.2007., 21:05   #1
Žučni kamenci

Ne znam kad je zadnji puta bila pokrenuta ova tema, pa nek me administratori nadovežu, ako ista već postoji.

Prije manje od dva mjeseca su mi pronašli hrpicu sitnih kamenčića u žuči (od 2 do 5mm). Na hitnoj sam završila zbog grozne mučnine i slabosti, napravili mi sve pretrage... uključujući i gastroskopiju... ali se skoncentrirali na kronični gastritis u akutnoj fazi. Za kamenčiće mi je teta na UZV-u rekla da bi trebali van jer ovako sitni se mogu zaletiti u kanaliće i napraviti puno problema.

No, gastrići su kamence za sada stavili po strani jer mi liječe želudac i jednjak. Čak je bila i neka spika da ako izvadim žučnu vrećicu, moglo bi mi se dogoditi da imam još više problema sa kiselinom u želucu i jednjaku (popustio sfinker pa lijepo imam refluks) jer se višak žuči ne obično odlaže u žučnu vrećicu.

No, muž mi kaže da je kiselost želuca jedno, a žuč drugo, pa me zanima da li je netko već vadio žuč i kakva su mu iskustva nakon toga (prehrana i ostalo).

Žučni kamenci su uglavnom napravljeni od kolesterola, a ja i nisam neki mesožder, aktivna sam i mršava. Očigledno ne štima metabolizam, pa je bolje sve mesnato izbaciti iz prehrane.
Beboje is offline  
Odgovori s citatom