Pogledaj jedan post
Old 28.11.2007., 22:06   #16
Draga gospođo, ne želim zvučati bezobrazno ili prepotentno, siguran sam da volite svoje pse, no evidentno je da nemate neko preveliko iskustvo sa odgojem pasmina koje zahtjevaju čvršći odgoj. Vi ste kako sam razumio imali stafordicu, onda na poklon dobili rotića (dresiranog), diopustili parenje tih pasa, tragedija, bebač je ostao, i sad slijedi tosa na poklon. Sva 3 psa su očaravajuća, ali to nisu zlatni retriveri da ih možete pustiti na dvorište kako bi se sami međusobno odgajali.(dobo ja sad tu malo parafraziram). Rotić ima svoj karakter, žućo svoj, a tosa će doću u tu nekontroliranu situaciju. Psu ne treba samo vaša beskrajna ljubav i pažnja, već ga trebate od malih nogu naučiti tko je glavni (vi), strpljenje, i rad, sa svakim posebno, socijalizacija, da se ne bi desilo, kad tosa malo odraste...upomoć imam 3 psa koji se međusobno ne podnose. To tako ne ide, ako niste u stanju odgajati pse u normalne staložene primjerke svoje vrste, onda ne razumijem čemu uzimanje novog psa? Zato podhitno u školicu gdje će vas treneri i ljudi sa iskustvom uputiti kako se postaviti u kojoj situaciji. I to će zahtijevati vaše ogromno strpljenje, požtvovanost i vrijeme, jer to ne dolazi preko noći, jel .
Puno uspjeha želim!.
__________________
You have to know the answer to this question! If you died right now, how would you feel about your life?
disleksicar is offline  
Odgovori s citatom