Pogledaj jedan post
Old 23.08.2010., 13:54   #14
Quote:
Ronnie_Drew kaže: Pogledaj post
Što se tiče tih vjetnamskih somova, ja ih ne bih dao ni svom psu.. Gledao sam domžkumentarac o tim somovima,i doslovno mogu živjeti u vodi kvalitete septička jama.. Meso im je puno teških metala..

A što se tiče ovog soma iz naših voda, i on je odvratan jer je to riba dna, pa vrlo često strašno smrdi po mulju.. A i meso mu je previše slatkasto..

Nisam ja baš mjerodavan za davanje mišljenja o riječnoj ribi jer ju svaku prezirem (Osim pastrve koju obožavam)..
Miris svake ribe ovisi o prehrani i staništu. Nejestiv je i cipal iz luke, a i brancin ulovljen u Pločama, jegulja s Neretve i jegulja s Prokljana kao da su dvije različite ribe, a takvih primjera ima koliko hoćeš. Tako i meso soma može i mirisati i smrditi. Som kupljen u Zagrebu iz ribnjaka "Siščani" nema nikakav miris ni kada ima 10 kg. Slatkasti su i škampi.
Za neku veliku skupinu hrane reći da ju prezireš, znači da istoj nemaš pojma. Smuđ, kečiga, mladica, lipljan....polpete od mrene u holandskom umaku, o mesu štuke već je sve rekao Pellaprat etc. Sve su to delicije u pravim rukama, a ako ne znaš uništiš i zubatca. Zato bi bilo bolje da dok nešto prezireš, mišljenje zadržiš za sebe.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom