Tema: Crna Gora
Pogledaj jedan post
Old 16.08.2005., 13:57   #14
Dodat cu samo jos ono sto nisu drugi rekli ili dovoljno naglasili.
Budva pomalo lici na veliki vasar. Prepuna diskaca s raznim vrstama muzike tako da preporucam svima zeljnim derneka. Ako se ne varam u 4 ujutro je fajrunt i murja sve obilazi i zatvara. Takodjer preporucam obilazak brodicem za 4E okolnih mjesta i plaza. Ima Plava spilja negdje tamo. Valjda oko HN. Mali brodici mogu uci u tu spilju. Nisam uocio da je netko spomenuo otocic Sveti Nikola nasuprot Budve. Tamo obicno dolaze mladi. Popratni objekti su jos u izgradnji (dajem informacije od prije 2 i 3 godine). Becici su pohvalni. Imaju i skijanje na vodi, no ondasnji vlasnici nisu bili pretjerano ljubazni. Iako sam s domacim ljudima imao mahom pozitivna iskustva u usluznim djelatnostima pokazalo se ono sto provijava u vicevima. Tu i tamo neki pokazu izraziti nemar za zelje turista.
Kotor je lijep. Steta kaj sam bio samo nocu. Isplati se doci posebno kad je Bokeljska noc. To je bas ovih dana. No isto u neko doba (prerano za moj ukus i potrebe) policijska ophodnja zatvara birceve. Ako tko ode mozda vidi i dva murjaka likove smjesna drzanja, ko u filmovima. Jedan malo nizi, srednje jak izgleda ljutito i drugi visi, mrsavi, crna kosa zbunjeni
Cesta?
Preko Dubrovnika je OK :| usput se moze uzivati u Boki Kotorskoj. Put kroz Srbiju je dug i naporan, ali koga usput zanima i BG ... najtezi su dio planine u CG i onaj dio Srbije do CG. Zavoj do zavoja. Od mora do BG ima dobrih 10 sati voznje, cak i vise. Neki brzanci stizu za 7,8 sati. No ljepote kanjona Morace, Tare i Lima, Ovcar, Kablar itd. nisu za baciti. Na putu je i mondeno zimovaliste Zlatibor koji je pun i ljeti (hrpa kafica-nema tu nekih kulturno povijesnih gradjevina) i mozda cak i dobro prenociste.
No ipak sam nakon svega zakljucio draga moja Hrvatska...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom