Pogledaj jedan post
Old 02.06.2010., 20:48   #1
Peugeot 307 - lambda sonda

Dakle, molim vas za pomoć jer sam ja tipično žensko koje nema previše saznanja o autima, ali s lamdom sondom sam već debelo upoznata i to mi se nikako ne sviđa. Naime, imam Peugeota 307 1.4, prije dva mjeseca bio na redovnom servisu 10 000 km u ovlaštenom, oderali me 1640kn jer su mi i otišle neke kočione pločice. 10 dana nakon toga odem na tehnički i frajer me jedva pusti jer mi negdje auspuh pušta kod katalizatora i eko test nije bio ok. Istovremeno, primjetila sam da kad je hladan, ne prima gas i kad primi dok ga ne prebacim u treću, on cuka. Također mi se povećala i potrošnja goriva i kako sam mislila da je to sve zbog tog auspuha, odem danas opet na servis (ovlašteni) i oni mi jave da su mi zavarili to gdje je puštalo, ali da problem cukanja i potrošnje je zbog lambde sonde. I ja sva izvan sebe im kažem kako sam ju mijenjala prošle godine točno u ovo doba i tada je još bio pod garancijom i kako je to moguće da je opet otišla??? Onda mi frajer kaže kako sam ja mijenjala donju, a sad je otišla gornja!! Uopće nisam znala da imam dvije lambde sonde (????).. Frajer kaže kako se one obično mijenjaju u paru, ali da je ova donja skroz ok (mislim, i mora biti ok kad je nova) .. I onda me je počeo šibati sa ciframa. Dakle, promjena sonde je 1700 kn, s tim da se preporuča da mijenjam i svijećice od motora i to me na kraju ispadne cca 2500kn s radom i svim popustima koje imam jer ima ugovor o održavanju. Ali to nije sve jer naime, postoji mogućnost da se prilikom skidanja neke grane, ošteti neka ovojnica pa oni to moraju slati na testiranje i to je još 500kn gore. Dakle, taj sport bi me koštao 3000 kn!!!??!! šokirana sam i ne znam dal me muljalju i što da radim..Kolika ta njihova priča drži vodu i koliko košta ta orginalna lambda sonda da ju kupim i negdje drugdje promijenim? I te svijećice, što s njima? Jel bih ja mogla nekako jeftinije proći negdje drugdje?? Molim vas za pomoć jer imam osjećaj da me netko pokušava smuljati jer sam žensko pa kao ništa ne znam. Ali istina, oni meni mogu sad svašta prodati kad ja ne znam ništa o tome..
dany25 is offline  
Odgovori s citatom