Pogledaj jedan post
Old 21.02.2005., 15:35   #17
Quote:
Ipanema kaže:ON je rekao da ne možeš zatrudnijeti. A šta si ti rekla? Očito ništa.
Got the point, bila sam glupa i nerazumna, to sam i sama već shvatila

Ma dobro, ne mislim da sam zatrudnjela (nisam valjda takva pehistica), ali ipak, bolje se raspitati. Možda je čudno da postavljam ova pitanja sa 20 godina (trebala bih sve to ceć znati), ali pošto sam uvijek prakticirala seks sa kondomom (i u vezi) nisam se previše brinula zbog trudnoće. Pošto ovaj put kondom nije bio prisutan bolje je istražiti stvari.

Čitala sam nešto na ovom linku nešto o tome, ali me tekst malo zbunio. Počinje ovako Da, žena može ostati trudna čak i ako ima nezaštićene spolne odnose za vrijeme mjesečnice, što bi trebalo značiti da je moguće zatrudnjeti za vrijeme mjesečnice, ali na kraju piše Može se dogoditi da djevojka zapravo ima lagano ovulacijsko krvarenje a da to zamijeni s menstruacijom, koju možda i očekuje, ali zbog toga što ciklusi nisu pravilni ovulacija se zapravo zbiva za vrijeme očekivane mjesečnice, što po meni znači da se ne može zatrudnjeti za vrijeme mjesečnice, nego da se zapravo ovulacijsko krvarenje može zamjeniti sa mjesečnicom. Ako sam to dobro shvatila pravo pitanje je da li ja imam mjesečnicu ili ovulacijsko krvarenje? Zar ne? Meni se čini da je ovo krvarenje preobilato da bi se radilo o ovulacijskom krvarenju, a menga je ionako već bila očekivana (nije nastupila prerano, nego i malo kasnije nego što sam očekivala).
Maja85 is offline