Pogledaj jedan post
Old 02.11.2003., 19:29   #62
El Kalem pise:

Quote:
Znaci u semitskim jezicima postoji gramaticko pravilo persiranja prvog lica ; Ja-Mi .Upotrebom ovog gramatickog pravila Allah u Kur'anu istice svoju Uzvisenost.
Jeli, dakle, svaki put kada stoji rijec Mi u Kuranu, onda se to odnosi na uzvisenost Allaha, na njega osobno???

Meni se to cini kako ti je to jedna jeftina izreka; kako bi se preskocilo da Allah dopusta prepravljanje od covjeka, tj. ljudi, nekih Mi.

Ili mi objasni tko je ovdje sad Allah, a tko netko drugi??!!



10.64. za njih su dobre vijesti i na ovome i na onome svijetu - Allahove riječi niko ne može izmijeniti - to će, zaista, velik uspjeh biti.

tko su ovdje njih??

16:101
Kada Mi ajet dokinemo drugim - a Allah najbolje zna što objavljuje, - oni govore: "Ti samo izmišljaš!" A nije tako, nego većina njih ne zna.

Kako ovdje MI i oni a tko je onda njih???


18.27 Kazuju iz Knjige Gospodara svoga ono što ti se objavljuje, niko ne može izmijeniti riječi Njegove, pa ni ti; osim kod Njega, nećeš naći utočišta nikakva.


2.106 Mi nijedan propis ne promijenimo, niti ga u zaborav potisnemo, a da bolji od njega ili sličan njemu ne donesemo. Zar ti ne znaš da Allah sve može?

Ovdje se jasno radi o covjecjoj ruci koja mijenja i potiskuje!


Ako kod vas svako Mi znaci Allah himself, onda cu bas pogledati sta to Allah sve veli


Kad smo vec kod jezicnih kontradikcija, smatras li El Kaleme, da je arapski kojeg je Allah sam izdiktirao Muhammedu, savrsen? Jer, naime, kazete arapski je najsavrseniji u Kuranu!!??
novamama is offline  
Odgovori s citatom