Pogledaj jedan post
Old 14.11.2003., 11:21   #18
Kod nas u kuci kuhanje je zabava, pa se chesto zabavljamo i praveci tjesteninu. Osim toga itekako dobro dodje za brze obroke.

Shto se tiche izgleda, oblika, okusa i punjenja jednostavno bih vam savjetovala experimentiranje.

Temeljni recept je 1 jaje na 100 g brashna, sol rastopljena u zhlici-dvije mlake vode.

Ako u tijesto dodajete neko drugo povrce ili sir ili zachine, smanjite kolichinu jaja.

Ja tijesto za torteline i slichno ne mjesim od pochetka na stolu jer mi je previshe pljackavo, nego u velikoj plastichnoj zdjeli. Puno je brzhe i chishce.

Npr. pola kile brashna
4 - 5 jaja
1 dl mlake vode i unutra razmuceno pola zhlichice soli.

U plastichnoj zdjeli onom pjenjachom umutim jaja i osoljenu vodu, a onda postepeno dodajem brashno. Kad smjesa postane pregusta za pjenjachu, pochnem mjesiti rukom brashneci svakotoliko, dok ne dobijem chvrsto i glatko tijesto.

Pokrijem ga folijom i pustim da odstoji pola sata.

To je osnovni recept. Vrlo chesto skupa s vodom dodajem zachine, salsu, shpinat, ili sir vec u mjeshavinu, pa dobijem aromatizirano ili obojano tijesto.

Nakon shto stoji pola sata tijesto se krasno valja na pobrashnjenoj podlozi.

Nazhalost, nemam onu mashinicu no mojima ne smeta da je tijesto malo deblje pa se time ne opterecujem.

Razvaljam tijesto shto tanje, izrezhem na kvadrate, punim i oblikujem.

Ili josh jednostavnije, na jednu traku tijesta u pravilnim razmacima poredam punjenje, poklopim drugom trakom tijesta, izmedju dobro utisnem i izrezhem onom zupchastom spravicom ili tanjurom.
magic is offline  
Odgovori s citatom