Pogledaj jedan post
Old 31.08.2007., 21:50   #10
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
S druge strane, ovisi i koji F-16. Ponuđeni Block 20 ADF je dobro prijelazno riješenje, ali je neupotrebljiv na duge pruge. Block 52, pak, rađe nego JAS-39A.
Koliko se sječam netko je na nekoj temi postao kako Poljaci imaju dosta problema sa kvarovima na svojim F-16icama. Što se tiće Gripena A, nemože li se on nadograditi na C standard. Što znaći ako sada i uzmemo povoljno A verziju, jednog dana ga možemo dat nadogradit. Plus, Gripen se mnogo lakše održava od 16tice.

Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Degmana bi zaboravio, ipak je on samo daljni rođak T-72 a o tom tenku nemam neko previsoko mišljenje. Rabljeni Nizozemski Leo 2A4 bi bio sasvim OK riješenje, i sa pogleda cijene i sposobnost. Naravno, ako uopće zadržimo MBT-e.
Ideja sa uzimanje Leoa 2A4 (i nadogradnjom u Đuri) se i meni sviđa. Međutim postoji već veliki broj M-84, kako naših tako i Kuvajtskih koje bi trebalo iskoristit.
Po meni trebalo bi kupiti protuoklopno oružje koje posjeduju naši susjedi, i s time isprobavati oklope naših Degija. I dodati koliko treba, makar ako treba po cijenu smanjene pokretljivosti.

Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
Srpski HAPC? Nisam upoznat.
Mislio sam na Munju, ali sad vidim da je to zapravo vozilo inžinjerstva.

Quote:
Tyndall AFB kaže:
Što sa T-55? Raubat ih dok se ne raspadnu pa u otpad, ili da ih pregradimo u nešto? Makar HAPC-ovi dobro izgledaju, i imaju puno prednosti mislim da nisu pretjerano praktični za naše potrebe. LOV na kotačima je sasvim dovoljan.
Ovisno u kakvom su stanju. Poluraspadnute tenkove se ne isplati prerađivat. S druge strane ušćuvanu 55-icu je šteta bacit. Možda skinut kupolu i staviti kakav drugačiji borbeni sustav.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline