Pogledaj jedan post
Old 21.02.2015., 20:26   #5
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Autobiografija je zanimljiva, ali iz danasnje perspektive rekao bih da je poprilicno toga izmisljeno i napuhano.
Kriva ti je perspektiva

To što ti, ja ili netko treći nemamo ta iskustva o kojima Paramhansa Yogananda piše ne znači automatski da je to o čemu piše nešto napuhano i izmišljeno.
Uostalom, jedina istinska spoznaja uvijek dolazi iznutra. Sve ostalo što znamo ustvari je samo mrtvo nagomilano znanje. Tuđa ''moćna gomilica'' intelekta tj. plasiranih informacija koje smo usput pokupili i povjerovali u njih bez da smo ih sami istražili i propitali je li sve baš tako kako nam je servirano.

Nekako mi se ova tvoja konstatacija čini pomalo djetinjasta, ovako si je prevodim: '' Čujte ljudi, meni je to zanimljivo, ali kako ja to nisam doživio znači to je izmišljeno i napuhano.''

Ali znam Beljki, znam stari...kužim to..., najlakše je odmah kritizirati i popljuvati nešto ako nemam o tome nikakvog iskustva i ako ni sam nisam to iskusio, znači to ne postoji... i gle to je okej, ja to ne osuđujem, ali samo na taj se način čovjek prilično ograničava i sužava vidike.

A ustalom što te briga je li nešto izmišljeno ili napuhano. To je sve ionako samo tvoje mišljenje i ne znam na čemu ga uopće temeljiš, i zbog čega tvoj ''unutarnji kritičar'' mora reagirati (valjda isto zbog čega i moj: da filozofiram jer nemam pametnijeg posla i pravim se pametan tu po forumu).

Možda si u pravu, možda si u krivu, vrag će ga znati

P.S. ali kritika puno više govori o onome tko kritizira,
evo srdačno ti preporučam ovaj tekst: http://zvono-istine.org/kriticar/
al_đezira is offline  
Odgovori s citatom