Pogledaj jedan post
Old 31.10.2013., 22:36   #49
Stvarno ne znam tko je ovdje u pravu, a tko nije; ali meni su Norini roditelji postali jako čudni kada je nastala ona histerija oko količine novca koja se trebala uplatiti bolnici u SAD-u. Tada je Đana Atanasovska izjavila ovo: 'Doživjeli smo šok noćas kad su podigli cijenu, zamislite, nakon svega', kaže Norina mama Đana Atanasovska. Da bi na kraju Đana Atanasovksa smirivala situaciju koja se otela kontroli budući su ljudi bili hipersenzibilizirani na Noru pa su po primitku vijest o "povećanju" troškova, na žalost, slali uvredljive e-mailove bolnici u Philadelphiji.

Tada, kao ni sada, nisam se mogla oteti dojmu da je cijela ova situacija bila izmanipulirana, budući da se i bolnica oglasila s izjavom: "Što se tiče cijene liječenja male Nore, kazala je da nije primjereno govoriti o tome kad u bolnici još nisu pregledali djevojčicu i testirali sve što treba. Konzilij liječnika će donijeti odluku što se treba ili što je najbolje uraditi za nekoliko dana." Dakle, ostaje pitanje zašto su Norini roditelji ostali iznenađeni po pitanje cijene liječenja kada im prije nije niti mogla biti dana konačna cijena?

Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Gospođa Đana Atanasovska i gospodin Ivica Šitum naglašavaju kako oni svome djetetu duguju istinu, odnosno saznati što je bilo s novcem, a zaboravljaju da svome djetetu jedino duguju pomagati ostalim obiteljima i djeci koja proživljavaju isto. Oni najbolje znaju što te obitelji i ta djeca proživljavaju.
Upravo tako. Djeca nakon, na žalost, preminule Nore i dalje oboljevaju od malignih bolesti i isto tako su izložena smanjenim šansama za preživljavanje ukoliko svu moguću medicinsku skrb ne mogu ostvariti u Hrvatskoj. Prvenstveno postoji dug prema živućoj i teško bolesnoj djeci koja nisu imala prilike biti medijski eksponirana i koja u tišini, u nekom kutku Klaićeve bolnice, vode svoju životnu bitku, daleko od očiju javnosti.

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Npr. u Hrvatskoj registrirano preko 50.000 udruga koje godišnje okrenu 4,5 milijarde kuna, a od toga preko 2 milijarde donacija o kojima zapravo država nema pravi uvid jer je to donacija...
Prije nešto više od 10-ak godina imala sam se prilike susretati s predstavnicima raznih udruga od onih koje su se bavile humanitarnim radom do onih čiji je cilj bio "demokratizacija" hrvatskog društva (to je na kraju ispao vic stoljeća ). Također, u to doba dosta mojih prijatelja i poznanika je volontiralo po raznim udrugama. Moje iskustvo i iskustvo ljudi koje sam znala da su imali neke veze s tim tzv. udrugama je bilo takvo da mi se i dan danas diže kosa na glavi kad čujem da netko izgovara "nevladina udruga". Čast poštenima, ali ako ih je i 10% puno sam rekla.

Dat ću samo jedan primjer: poznanica je volontirala u jednoj udruzi koja se bavila djecom s određenim poteškoćama (ne želim o detaljima). Za Božić su imali u planu svakom djetetu dati poklon paket i poznanica je dobila zaduženje da organizria kupnju/nabavu za poklone. U svakom poklon paketu nalazila se i čokolada od 100 g. Voditeljica te udruge, nakon što je vidjela što je poznanica nabavila, verbalno ju je napala "da što je ona imala trošiti toliko novaca na čokolade od 100 g kad je mogla kupiti i one od 50 g"! Suvišno je i govoriti da je ta ista voditeljica udruge šakom i kapom zamračivala novce, ali nikome ništa.

Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
A ovi roditelji pokojne djevojčice isto nešto mute jer nisu mi u potpunosti jasni njihovi planovi pogotovo degutantno s izjavom da žele taj novac za gradnju nekretnine ma dajte molim vas odakle im da samo oni polažu pravo na taj novac...
Mislim da su bili izjavili nešto u stilu da su oni s vrećicom došli u Zagreb (ukoliko sam nešto krivo rekla slobodno me ispravite) i da je to razlog zašto žele graditi apartmane. Oni ne shvaćaju da je novac bio doniran za Norino liječenje, a ne njima na upravljanje.

Quote:
Partfiš kaže: Pogledaj post
... novac uplacivan ZA LIJECENJE NORE.

Ako je ljudima receno da ako uplate lovu lova ide za lijecenje malog lava Nore, ne moze se lijeciti Petar Petrovic, bez obzira na sve.
Pošteno.

Quote:
dell12 kaže: Pogledaj post
Novac treba vratiti ljudima koji su uplatili,kako to nije moguće,uplatiti drugoj djeci,sve javno.
Poštenije.

Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ma hajde! Pa kako mozes tako nesto reci, je li s tobom sve u redu? Ljudi su uplacivali za bolesno dijete, nebitno kako se zove i ako vecnije potrosen za Norino lijecenje, treba se usmjeriti za drugi bolesnu djecu.
Pošteno na svoj način.

Nisam uplatila za Noru, ali sam uplaćivala (u okviru svojih mogućnosti) za neke druge. Tako sam bila "kuma" jednom djetetu u Tanzaniji preko udruge "Kolajna ljubavi". Trebala sam mu plaćati školarinu dok ne navrši 18 g. Prvu godinu sam platila. Zatim sam po početku nove godine uplatila školarinu za prvo polugodište da bi mi se javili iz udruge s ovim e-mailom:

Subject: Kontakt - mg p
From: [email protected]
To:

Postovanje,

biste li bili ljubazni da nam ostavite ovdje svoj broj telefona? Trebali bismo razgovarati s vama vezano za kumstvo.

Hvala,


Kada smo se telefonski čuli objasnili su mi da radi problema na terenu, a u dogovoru s poglavicama plemena, više se ne će za određenu djecu plaćati školarina (stvarno su bili opravdani razlozi) te me zovu radi toga kako bi se dogovorili da mi vrate novac budući sam ja taj novac bila uplatila za točno određeno dijete i za točno određenu svrhu.

Ja sam im na to odmah odgovorila i kasnije potvrdila mailom da imaju čistu evidenciju:
From:
Sent: Thursday,
To: [email protected]

Draga ...,

nastavno na naš telefonski razgovor i informaciju o prekidu kumstva želim Vas obavijestiti da iznos koji sam uplatila za prvo polugodište slobodno možete preusmjeriti na druge potrebe udruge. Odnosno iznos od ... slobodno iskoristite za potrebe sirotišta (hranu ili što već smatrate da je potrebno).

Srdačan pozdrav,
To je razina profesionalnosti, poštenja i humanosti koja nedostaje velikoj većin tzv. nevladinih udruga u Hrvatskoj.
MuchaA is offline  
Odgovori s citatom