Pogledaj jedan post
Old 22.11.2016., 14:07   #62
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
suprotno uvriježenom mišljenju KGB nije krilo. Mnogi misle da se tamo politika dijeli na liberale i kagebeovce. To nije točno. Globalistička kleptomanska kamarila ima puno perfidnije i manje očigledne igrače od liberala.
A koji su to - puno perfidniji, a manje očigledni igrači od liberala?
I na šta se u Rusiji politika dijeli?

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Kgbeovci sprečavaju da se ne raspadne Sibir, da se ne stvori američka baza u Čečeniji, da ne počne svako tolko nešto letit u zrak ko u Turskoj i da razni koji glume Ruse i rade sranja u ime istih, ne odu predaleko.
Ovdje vidim logičan odgovor na moje prvo od 2 gornja podpitanja.

Oni koji glume Ruse i rade sranja u ime istih su likovi poput Lenjina ili Hordokovskog? Ili neki tatarski milijarderi poput vlasnika Šahtar Donjecka?

Po meni je ruski nacionalni identitet inkluzivan i kao takav širi pojam od tek pravoslavnog slavena. Po meni je gosp. Uljanov i te kako bio Rus, pa makar imao i djelomično jevrejsko porijeklo preko majčinog djeda, koliko se sjećam. Hordokovski također. A i za Putina koji mi je također pravi pravcati Rus - se po slavensko-pravoslavnoj uskoj definiciji Rusa možda ne bi našlo mjesta, obzirom na evidentnu prisutnost mongolskog genetskog koda kod njega, što se lijepo vidi na dijelu njegovog fenotipa - blago kosim očima. I svi ostali ruski jevreji su i te kako bili Rusi, kulturno su bili Rusi bez obzira na krv i bez obzira na njihov 5-milenijumski status in statu, gdje god da su se nalazili. U skladu sa gornjim - gosp.Kisindžer mi je amerikanac, bez obzira što je i jevrej.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Tako da, kgbeovci sad ne pospremaju, nego su počeli radii ono što će i Evropa uskoro početi raditi: razbijati lanac međunarodnog kriminala. Hint: oružje koje se preko Beograda vozi na BI, organi, trening terorista u Evropi, bankarske makinacije, offshor...itd. A budi sigiran da su kgbeovci prikupili masu dokaza dok su mediji bili zauzeti trabunjanjem gluposti.
A ti misliš da dokazi u modernom svijetu igraju ulogu dokaza po starim obrascima, a nikako ne tek jednog kotačića u propagandi? Dokazi su po meni - sporedna stvar, odnosno jako važna stvar koja i te kako igra ulogu kotačića u jednoj široj propagandi. Kotačića koji omogućava donekle suspregnutoj sili da se ne rasipa okolo kako njoj naumpadne nego se ona vodi i usmjerava u sklopu određenih planova. Od toga je i gora varijanta sile koja ne treba nikakve dokaze, pa ni za svoju propagandu. Ali eto, ima njih dosta koji vole čistu silu, bez ikakvih primjesa i začina. Ja mislim da je sila daleko probavljivija kada se konzumira uz propagandu u kojoj se lako detektira prisustvo dokaza, odnosno veće ili manje primjese istine. Po meni, a na tvom primjeru KGB ustvari prikuplja dokaze koji će figurirati tek kao podupirači kontra-ideologije i kontra-propagande, a ne za nekakvo dokazivanje nečega nekome...

Da budem do kraja jasan - sve gore navedeno je apsolutno normalno i prirodno za čovjeka i njegova - ljudska društva.
Čini mi se da je normalno stanje modernog ljudskog bića da ipak bude ideologiziran i to aktivno uz vlastito svesrdno učešće, a nenormalno stanje modernog ljudskog bića jeste donkihotovski juriš na vjetrenjače ideologije koje mu na horizontu izmiću kao Francu Kafki zamak...ja bih samo, onako tematski, dodao i to da je prividno odsustvo ideologije u nekim društvima samo iluzija jer je prisutno samo u visokorazvijenim industrijskim društvima u kojima je materijalizam nezvanična ideologija u širem smislu.

Ukratko, ideologije su prirodni konstrukti ljudskih društava na određenom stepenu razvoja, dakako po meni, a smatram da je i pojava ideologija neminovna kao što je to bila pojava poljoprivrede koja se nezavisno i u različitim paketima pojavila u srednjoj i južnoj americi, nakon što se prethodno bila pojavila na bliskom istoku.

U tom smislu se svaki sukob može posmatrati kao ideološki sraz, a superiornija biva ona ideologija koja u konačnici "putem duha" (jer je ideologija duhovna stvar) ovlada "svijetom materije" na način da porazi, potisne, suzbije ili proguta "suparničke ideologije".

U tom širem smislu se i sve svjetske religije mogu posmatrati kao ideologije, a sraz religija kao sraz ideja, odnosno ideologija.


Bilo bi lijepo kada bi se otrgnulo od kvalifikacija poput: "globalistička kleptomanska kamarila" jer se tim i takvim propagandnim konstruktima primjerenim za ratni sukob žestokog intenziteta u uslovima kada diplomacija i ne postoji - tokom perioda mira ili odsustva ratnih dejstava biva apsolutno neprimjerenom i kontraproduktivnom - jer daleko od toga da se šaroliki tabor kojeg imaš na meti kada koristiš gornju konstrukciju može svesti na tvoju definiciju. Naime, mi govorimo o kreatorima globalnog sistema kojima je novac samo alatka. Mi govorimo o programerima, a ne o programima. Dakle, to nisu nikakvi kleptomani jer se tu ne radi samo o krađi. Krađa je samo sredstvo, nikako ne i cilj. Ovima iz nižih ešalona je krađa (brza socijalna mobilnost kroz ilegalne i visokoprofitne poslove) cilj, ali, nadam se da ne govorimo o njima - iz nižih ešalona - jer oni nisu poenta priče.

Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
ne znam je li na srpski preveden Solženjicin: "200 godina zajedno" na engleski definitivno nije preveden, inače tako slavljen i obožavan nobelovac - pitaj se zašto. Dovoljno i previše o tome kako Rusi ne vole svoje plemstvo.
Naravno da je prevedeno to kapitalno 2-tomno djelo na srpski - još davne 2003. godine (prvi tom je izišao 2001, a drugi 2002.), nešto kasnije nego je prevedeno na njemački i francuski jezik.

Na engleski je preveden veći dio, odnosno poglavlja: 4,5,13,14,16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26. i 27. u šta možeš dobiti uvida kroz površno surfane kroz "shallow web", dakle ne moraš se nešto naročito oko toga truditi, niti skidati TOR tražilicu, niti surfati ispod površine...

Sva ta fama oko neprevođenja djela na engleski godinama je sama po sebi interesantna, a ja ne znam šta bih oko toga tačno mislio niti znam šta si tačno mislio ti kada si povukao paralele između ruskog plemstva, emocija naroda spram plemstva i navodne zabrane prevođenja u SAD-u - zbog čega? Zbog skrivanja po globalizam i establišment - navodno razornih emocija ruskih građana spram svog starog, danas nepostojećeg, plemstva?

Bolje od toga prolazi diskurs kako su u stvari SAD Aškenazi stavili ban na djelo jer to 2-tomno djelo govori ustvari o 2 vijeka odnosa i neodnosa ruskog plemstva i ruskog naroda spram ruskog judaizma - što jeste pitanje intrigantno i interesantno iz raznih uglova. Solženjicinu su prigodno priljepili etiketu antiemite i to dostojevskovskog tipa (sam Dostojevski je izričito negorao svoj navodno antisemitski stav, pa čak i kroz javne prepiske sa istaknutim ruskim jevrejima), pa se on kroz svoje 2-tomno djelo na svoj način obračunavao sa etiketom koja ga je pratila - kod god krenuo. Konačno aboliciju mu je pokšao dati Eli Wizel, a koliko je to bilo uspješno - pitanje je...

Vrlo je moguće i da djelo nije prevedeno jer nije bilo interesantno, a također možda i zbog toga jer je previše osobno (solženicevljevo i rusko), nešto što u SAD-u nije i ne može biti komercijalno, a moguće je i da su američki jevreji pokušali spriječiti da nešto što je po njima nepoćudno - ne bude širokoj američkoj publici na dohvat ruke...

Bilo kako bilo, mislim da tu nema neke velike zavjere - oko neobjavljivanja "2 vijeka zajedno", evo srpska izdanja:
http://www.antikvarne-knjige.com/knj...-item_id-14096
Evo djelomičan prijevod na engl.:
http://www.antikvarne-knjige.com/knj...-item_id-14096

Općepoznato je da su ruski jevreji igrali važnu ulogu u oktobarskoj revoluciji i u općoj komunističkoj misli, ali ne smatram da je to bio dio nekog šireg plana jer je činjenica da je to njima bilo prirodno, obzirom na situaciju u carskoj Rusiji, a ako su pri tome koristili energije drugih grupacija, poput radnika - to je apsolutno logično za učiniti ako se hoće rezultat.
Koliko mi je poznato, upravo je Lenjina cijelo vrijeme krasila visoka sposobnost sklapanja saveza sa bilo kime ko bi mu davao vjetar u leđa, ali i sposobnost razvrgavanja takvih saveza onda kada nisu bili potrebni. Kao jedini radikalni ljevičar ikada koji se usudio "uzeti vlast koja se kotrlja ulicama" on je sam po sebi historijska anomalija prvog reda... A preduslov njegovog uspjeha jeste bila sposobnost sklapanja i rasklapanja saveza, odnosno korištenja tuđih energija u nekoj fazi identično usmjerenih kao energije njegovih, uvijek manjinskih boljševika u vremenima revolucija i sveopće narodne iscrpljenosti i rezigniranosti.

Da, bilo je tu mnogo Jevreja, pravih ili djelomičnih, pogotovo među ideolozima i visokim funkcionerima, ali im je u jednom trenutku Staljin grubo prekinuo feštu i manje-više pred streljački stroj stavio sve istaknute jevreje KP SSSR-a, zajedno sa svim drugim - milionima njih - koji su također bačeni u gulag ili odvedeni pred streljački stroj...

Dakle, kada bi i imali takav uvid na događanja - da ustvari jevreji ključno stoje iza svega, pa i iza komunizma i kapitalizma u isto vrijeme - to je vrijedilo do početaka velikih čistki jer je Staljin pobio (i) sve one jevreje koji su imali udjela u procesu donošenja odluka koje su dovele u konačnici do sloma 3. rajha, kao i sve nižepozicionirane jevreje KP Rusije, zajedno sa svima ostalima ruskim narodima.

Negdje sam čitao i o tome da je Lenjinova sestra navodno iskopala podatak koji im navodno nije bio poznat - da porodica Uljanov također ima jevrejskog pretka, odnosno jednog od predaka i da je o tome pisala Staljinu i to u jeku rasta antisemitizma u Rusiji pod Staljinom, a ovaj to navodno odbio objaviti i njoj naredio šutnju, ali pitanje je danas koliko je to istina...(navodno su objavljeni neki nepoznati arhivi). To prikazuje Staljina kao antisemitu, a mnogi ga danas prikazuju kao anti-ukrajinca (zbog gladomora), a ja smatram da je on ipak gledao klasno...
RIOBOSS is offline  
Odgovori s citatom