Pogledaj jedan post
Old 17.11.2012., 15:42   #9
Wink

Quote:
provincijalac kaže: Pogledaj post
Iskrene čestitke, i puno sreće u novom stanu. Ako ste sve već to proračunali onda se nadam da će biti kako ste zamislili i da neće biti nekih skrivenih troškova koje ćete otkriti kad počnete živjeti u stanu. Ali tako to ide, ne možeš imati i ovce i novce. tom stanu ide u prilog što je nedavno renoviran pa nećete imati nekih daljnjih ulaganja u stan. Kad su građeni ti stanovi, na njima se nije štedjelo na materijalu jer ga nisu gradili privatnici kojima je jedino bitna financijska isplativost. Upravo suprotno, tako je naprimjer fasadna cigla zidana cementnom žbukom, i lakše je bušilicom probušiti tu ciglu nego žbuku između cigli (govorim iz osobnog iskustva jer sam osobno renovirao balkon). Uglavnom, sve što je u to vrijeme bilo najkvalitetnije u ex YU ugrađeno je u te stanove, uključujući i znanje građevinskih stručnjaka.
Čestitam još jednom!
I još jednom da napomenem, ako vam netko bude ponudio razdjelnike i kalorimetre nemojte nasjesti, odbijte. Radi se o jednoj velikoj prevari. Jer taj sistem se isplati jedino ako apsolutno svi korisnici jedne toplane imaju uveden taj sistem. A to se neće dogoditi barem u narednih 20 godina.
Provincijalac, nemoj mislit da te uhodim ili nešto, ali s obzirom da stvarno pratim već duže vrijeme oglase za stan vidio sam i tvoj oglas: http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...-oglas-3441282

Po opisu bih rekao da si to ti ili se varam? Pitanje je zašto prodaješ stan ako si njime zadovoljan? Naime gledao sam te stanove na Slavoniji od 87 m2, to su veliki stanovi i raspored mi je super, samo evo jedna bakica mi reče da ju ubiše režije...

I nije mi jasno je li Jagodica Bobica uzela u obzir vodu koju plaća po članu... Primjerice ja sad živim u stanu, novogradanja i nas četvero imamo vode 70 kn mjesečno. Toliko cca ima samo jedan član ako su vodomjeri zajednički. U kontekst grijanja treba ubaciti i paušale koji se plaćaju preko ljeta... Mislim da na kraju kad se zbroji ispadne financijski isto ili pak isplativije kupiti stan u novogradnji od 80 m2... barem je meni tako pokazala računica

Evo što sam ja našao. Oba stana na prvom katu:
GRIJANJE i VODA STAROGRADNJA - renoviran stan od 80 m2 na Slavoniji II: 76 000 eura
6000(grijanje) + 1800 (paušali) + 2500 kn (voda) = 10 300 kn godišnje (OVDJE SAM MOZDA MALO OPTIMISTICAN, uzeo sam neke prosjeke sa Hebranga, Slavonije I i II, to će Provincijalac znat bolje)

GRIJANJE I VODA NOVOGRADNJA - stan od 86 m2 u Zrinskoj = 93 000 eura
3600 (grijanje) + 960 (voda) = 4560 kn godišnje (TU SAM UZEO PROSJEK od 600 KN mjesečno na grijanje, ali evo mi primjerice jos nismo ni počeli grijati a temp je u boravku konstantno 22,5 stupnjeva zbog termo izolacije, no ipak sada živimo u nešto manjem stanu pa i to naravno uzimam u obzir iako je konačni iznos sigurno manji od 3 600 kn, ali eto... nek bude kako je)

RAZLIKA U REŽIJAMA:
5740 godišnje x 19 godina (kredit) = 109 000 kn
RAZLIKA U CIJENI STANA
17 000 eura – 127 500 kn

Dakle 20 000 kn platiš više novogradnju, ali i imas 6 m2 vise, garažu mozes birati (ok moras ju nadoplatit, ali barem ti je auto ispod stana a ne u nekoj garaži gdje moras pješačiti ako nešto zaboraviš ili ideš u shoping) i na koncu stan je ganz novi...a za 20 godina ovaj na slavoniji bit ce star 50 godina.... tako da, mislim da se više isplati trazit dobru novogradnju, jer ne planiram umrijet za 20 godina da mi je svejedno, ali cu zato nakon toga plaćat luđake režije ili ostavit djeci taj shit kojeg će oni morat jeftino prodavat jer će ih ubijat režije ili Linićev porez. Volio bih cuti i vase mišljenje, mozda sam se negdje jelte zabunil

Zadnje uređivanje schimo : 17.11.2012. at 16:51. Reason: greška
schimo is offline  
Odgovori s citatom