Pogledaj jedan post
Old 25.10.2008., 00:11   #19
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Neću tako široko da me ne špotaju.
Pa barem si ti ovdje shef, tko bi te spotao?

Quote:
Shalim se...evo ukratko:

Merkur je um, Merkur je simbol inteligencije. Egzaltacija je mjesto gdje planeta najskladnije ispoljava svoje osobine, a umu je znak vodenjaka vrlo podesno polje za tu rabotu. Merkura u vodenjaku krasi britak um i inteligencija....on je tamo zaista na svom terenu.
Zrak je opcenito um i inteligencija, ali nije pravilo (ni blizu) da je odredjeni planet egzaltiran niti u znaku svog elementa, niti nuzno sebi skladnog elementa.

Quote:
P.S. Ovo s oktavama isto proizlazi iz toga. Neptun je viša oktava Venere, a Venera egzaltirana u znaku ribe. Uran je viša oktava Merkura, a Merkur egzaltiran u vodenjaku.
Mislim da nije na taj nacin povezano. Dakle, osim toga sto ne smatram da je Merkur egzaltiran u znaku Vodenjaka (bez obzira sto je Uran visa oktava Merkura), takodjer se to ne odnosi niti na Pluton. S obzirom da njega nazivaju visom oktavom Marsa, po tom principu bi Marsu egzaltacija trebala biti u....Skorpionu? No to nikome ne pada na pamet. Tako da ostaje samo Venera egzaltirana u Ribama s time da je ujedno i Neptun njena visa oktava.

A bas sam nedavno citala (nema sanse da se sad sjetim gdje) o egzaltaciji Venere i Marsa na "podrucjima" Saturna i Neptuna. Tako da mi se cini kako je Venerina prica povezana s necim sasvim drugim. Venera/Mars -> mjesta egzaltacije Neptunove Ribe i Saturnov Jarac. S time da Jarac (Saturn - najkruci i najprizemniji) i Ribe (Neptun - najmeksi i najvise "u nebu") cine Jod s Lavom (SUNCE), odnosno "Bozji prst". No, to je stvarno druga prica, pa necu sada ja da me ne spotaju.
__________________
"Though the seas threaten, they are merciful. I have cursed them without cause."

Zadnje uređivanje S.C. : 25.10.2008. at 00:23. Reason: detaljcic
S.C. is offline  
Odgovori s citatom