Pogledaj jedan post
Old 27.11.2011., 19:24   #9
ovrhe

s obzirom da je ovo aktualna tema evo ja ću pokušati dati svoje iskustvo s tim:
1) Zabranjeno je isplaćivati plaću na tekući od supruga/supruge - ukoliko banka skuži da to radite dobiti ćete od njih opomenu i sigurno da će to javiti dalje daljnim institucijama - govorim iz iskustva

2) ukoliko gospodin zna da će mu tekući i SVI ostali računi biti bokirani treba otići u FINU i tamo otvoriti zaštićeni tekući račun - to je onaj koji počinje sa brojkicama 35..... - ukoliko prima plaću na tekući prilikom ispunjavanja zahtjeva u FINI upisati će podatke o svom poslodavca koji će TEK ONDA biti obaviješten da će se njihov djelatnik naći pod ovrhom.
Onda ulazi u igru 1/3 plaće na tekući koji počinje sa 32 ... a 2/3 plaće na tekući sa 35... (paziti na obračun kada je u pitanju minimalna plaća)

3) nešto što nisam tako protumačila pa mi je sada objašnjeno je DA UKOLIKO SE RADI O OVRHI ZBOG DUGA POREZNOJ UPRAVI - a radnik prima minimalnu plaću (čitaj 2814,00) plaća se NE dijeli 1/3 odn. 2/3 nego je kompletna plaća zaštićena jer porezna uprava NE SMIJE dirati minimalnu plaću.

Ako radnik ima minimalnu plaću ovrhom se iz nje mogu naplatiti samo krediti, ovrhe zbog računa i sl. ------ porez NE

Nadam se da sam malo pripomogla ovoj PREopširnoj temi
IPS SERVIS is offline  
Odgovori s citatom