Tema: Dimenzije
Pogledaj jedan post
Old 04.11.2016., 19:16   #28
Quote:
Cosmic Wanderer kaže: Pogledaj post
Razlog zbog kojeg Meher Babine nivoe evolucije svijesti ovdje stavljam u prvi plan je taj što je njegov opis prvog nivoa suptilnog svijeta opis koji se u potpunosti slaže s mojim osobnim iskustvima suptilnog svijeta ili niže 5 dimenzije koja sam imao u posljednjih 5 godina.

Čitao sam o tuđim iskustvima , sličnim ili identičnim mom iskustvu, a ljudi koji su ih opisivali uglavnom su koristili izraz 5 dimenzija.
Nikola Tesla je mnogo puta govorio da na cijeli univerzum možemo gledati kao na energiju ,vibraciju i frekvenciju.
Ja gledam na riječ ili izraz dimenzija kao na jednu riječ kojom se pokušava opisati ili dočarati nešto što je izvan trenutačnih parametara konceptualizacije ljudskog uma , ali što se mene tiče može i frekvencija ili vibracija ,ista stvar.

Kada se svijest uzdigne dovoljno(u mojem slučaju zen meditativnim tehnikama) u frekvencijama/vibracijama , ta svijest se tada poistovječuje s jednim potpuno novim svijetom koji vibrira na daleko višim frekvencijama od ovoga našeg a u isto vrijeme zauzima isti prostor kao ova niževibrirajuća 3 dimenzija u kojoj trenutno jesmo.
Svijet koji sam tada vidio/vidim i percipiram je svijet sa neopisivo prekrasnim bojama koje su "žive" za razliku od 3d i sve izgleda kao jedna vanzemaljska bajka neopisiva riječima i u tim trenucima mi je potpuno otvorena srčana čakra , pa osječam nevjerovatnu vanzemaljsko-neopisivu sreču i ektazu dok upijam tu ljepotu a u isto vrijeme osječam jedinstvo/sjedinjenost sa svim što percipiram, tu doživljavam prvu jhanu i ta iskustva su neopisiva riječima , pa eto ja opet nešto pokušavam opisati.
Realnost suptilnog svijeta ili 5 dimenzije je po meni daleko realnija i intezivnija od ove naše 3 d.

To nisu nikakve halucinacije ,meditiram ili bivam u sadašnjem trenutku zadnjih 10 godina ,pa znam što su halucinacije.
Mojih prvih pet godina meditacija je prošlo u dubinskom čišćenju nagomilanog podsvjesnog taloga negativnih emocija straha,ljutnje,bijesa ,srama...i negativnih vjerovanja koja su se vezivala za te emocije , a koja su do tada stvarala u meni lažnu percepciju i lažno viđenje ove 3d realnosti(ili iluzije).

Slažem se da je jedino tišina bitna jer ta tišina i jeste naš pravi ja-čista svijest , a sve ovo ostalo je iluzija ,uključujući i 3 dimenziju u kojoj ja ovo pišem i 5 dimenziju i sve dimenzije ispod i iznad.

4 dimenzija o kojoj pišeš je astralna dimenzija koja ima svoje podnivoe , niži i viši astral , pa tako u nižem možemo naići na razne niskovibracione entitete koji odgovaraju vibraciji/frekvenciji nižeg astrala.
Među ostalom ekipom tu je i glavni štab Orionskih mračnjaka-kontrolora ovog planeta , koji iz tih mračnih sfera nižeg astrala , putem svojih marioneta u centrima moči na zemlji kontroliraju ovaj planet tisućama godina.

Viša 4 dimenzija je već osvježavajuće iskustvo za dušu , ali zbog velikog utjecaja ega u toj dimenziji ,nema ni nešto pre-velikog jedinstva svijesti ,koju neki zovu i ljubav. Ljubav ili jedinstvo svijesti možeš doživjeti tek u 5 dimenziji iz razloga što visoke frekvencije/vibracije 5 dimenzije odgovaraju samo potpuno otvorenoj srčanoj čakri kod čovjeka.

Meher Baba(preporučio bi knjigu "Bog govori) naglašava jednu bitnu stvar a to je da se ne miješa astralni svijet/dimenzija sa suptilnim svijetom jer su to dva potpuno različita svijeta.
Naravno da jesu različiti , kad je astralni na nižim frekvencijama/vibracijama.

Jedan napredni budistički meditant s kojim sam u kontaktu , a koji je dostigao 8 jhanu u svojim dubokim meditacijama(ne prihvača da ga itko naziva učiteljem) potvrdio mi je večinu ovoga što ja ovdje pričam ,samo na malo drugačiji način. On još kaže da poslije 4 jhane čovjek doživljava tek prvo prosvjetljenje(i ide prema drugom i glavnom) i ti si onda-tvoja svijest je tada poistovječena sa suptilnim svijetom ili drugačije rečeno 5 dimenzijom.
Kako se svijest dalje uspinje jhanama , ta ista svijest prolazi kroz suptilne i mentalne sfere/nivoe ili drugačije rečeno uzdiže se od 5 do 12 dimenzije
Sve ti je do 12 sebeljublje jer nema unije uopce.Prva unija je tek u broju 13....Tako da u svom sebeljubnom svijetu svakakve bajke mozes vidjeti to nije nista novo..Sto li sam se ja nagledao u 12 dimenzija jaooo..
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom