Tema: Friški
Pogledaj jedan post
Old 14.11.2016., 12:56   #1
Friški

Pozdrav,
čitao sam postove i threadove i uviđam da je svaka priča film za sebe. Ja sam trenutno u procesu rastave, na njenu incijativu. Mislim da nema smisla uopće razlagati zašto je do toga došlo. Set razloga je manje više univerzalan, s tim da nisam nikada varao, izlazio van puno, kockao, tukao...Tako da se radi o onom spektru gdje žena pronalazi svoju novootkrivenu vrijednost, jer se nije osjećala voljenom, jer ona zaslužuje više itd.

Ipak, javljam se ovdje da pomognem sebi, odnosno da mi kapne pokoji savjet od ljudi koji su to prošli.

Bili smo 7 godina u braku, i moram priznat da nisam bio super sretan. No, čovjek sam koji ne odustaje od ljudi i bio sam spreman i trpjeti i mijenjati se, iako mi se spočitavalo da se ne mijenjam. Ono što je po mom sudu bio najveći problem je što mi je ona u potpunosti uništila samopouzdanje. 7 godina konstantne kritike i uvjeravanja da nisam dovoljno dobar me je uništilo i praktički onesposobilo za mnogo toga. Bonus je bilo vrednovanje na temelju učinka. Koliko zaradiš toliko vrijediš. Nažalost moji poslovi nikada nisu bili preplaćeni...štoviše.

I evo me sada slomljenog. Osjećam se izdano i pregaženo. Odlučila se za raskid kada sam bio u najnezavidnijem mogućem položaju, tako da sam sada nezaposlen i živim kod svojih. Energija mi je pala u potpunosti, teško mi je izaći iz kuće, a kamoli nešto drugo. Kćer viđam po dogovoru, ali ako nešto krivo napravim odmah su tu prijetnje i kazne. Kada odem do nje zbog kćeri potpuno se slomim kada ugledam kuću i sve što smo zajedno uređivali.

Što se tiče mog promišljanja o svom budućem životu uopće ne vidim budućnost. Sve je crno. Niti kako i gdje ću naći posao s kojim ću plaćati alimentaciju i stan, a niti kako se eventualno upustiti u neku vezu. Osjećam se kao smeće koje ne vrijedi nikoga i koje bolje da niti ne pokušava išta jer će neku ženu džabe unesrećiti.

Znam, treba proći vrijeme....ali, ta me informacija uopće ne ispunjava. Znam i da bi bilo dobro krenuti na neki sport, no nemam ni lipe. Treba izaći van, otići negdje, kretati se, ali energija i novčana situacija mi ne dopuštaju. Nasuprot meni, ona doživljava renesansu svog života.

Oprostite ako je moj thread klišej i zvuči otrcano, no tako to izgleda kod mene. Hvala na svakoj sugestiji i konstruktivnom komentaru.
Mr Wrightwood is offline  
Odgovori s citatom