Pogledaj jedan post
Old 20.03.2017., 18:36   #137
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Ti znaš da ja ne znam ništa o com objektima i ti si sigurno prije 10 godina umjesto mene koristio ole automation kod generiranja izvještaja u excelu.
To što si ti koristio OLE ne znači da razumiješ COM. Neznanje jasno pokazuješ ovdje.

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Slažem se da com i .net nisu sinonimi, microsoft je skužio da je gadno zajebo s com-om, pa je predložio nešto bolje za što ne treba globalni registar ili registriranje u windowsima.

Sad će još ispasti da ne znam što je GUID.
A ipak nisu isti?
Očito ne znaš čemu služi kad tvrdiš za COM kako ima problema sa verzijama. Obzirom da si u .net svijetu ne čudi me tvoje nepoznavanje funkcioniranja tehnologija koje koristiš.

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Osnovne stvari za diskusiju o com-u sam odbacio prije 10 godina, jer je ispalo da je com malo veće sranje kad treba deployati aplikaciju na veći broj kompjutora.

Žao mi te što i dalje moraš raditi u toj tehnologiji koju je i microsoft otpisao, svjetliju budućnost ima cobol
Ne možeš odbaciti nešto, što nisi ni imao. COM nema nikakvih problema deploymentom, eventualno ih ti imaš.

Ne vidim razlog za ikakvo žaljenje, tim više što ne znaš čime se bavim. Bez COM-a se iz .neta ne bi nikad spojio na bazu, niti bi mogao koristiti XML, kao i stotine drugih stvari. Većina stvari koje ti koristiš iz .neta su COM objekti i nove stvari u budućnosti će također dolaziti kao COM.
FYI .net nije uvjet za razvoj na Windozama!!
mutable is offline  
Odgovori s citatom