Pogledaj jedan post
Old 13.07.2017., 10:45   #16
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Već sam to opisao gore:

Meni to znači biti spreman dati više a uzeti manje od svojeg naroda, zemlje, i onda i živjeti u srazu s tim uvjerenjem.

Osobni primjer:
DR. Bio sam dragovoljac i odslužio svoje. Po svakom mogućem pravu sam kao branitelj mogao uzimati braniteljsku mirovinu, ali ne... nisam. Rekao sam sebi: Još sam premlad za mirovinu i... nastavio raditi, potom preselio van. Nisam uzeo jedne lipe, a sam znaš koliko ima "lažnih" branitelja u HR koji su potpuno suprotni mojem primjeru.

Eto, jednostavno tako...
To je već konkretan odgovor. To što si napravio smatram domoljubljem.

Smetaju me "domoljubi" koji u ime ljubavi prema domovini stalno nekog mrze i optužuju, love se na teme iz drugog svj. rata kao muhe na govno, spremni su izlaziti na ulice i raditi kaos oko imena ulica itd. Uvijek jaki kada treba raditi probleme ali ih nigdje nema kada treba pomoći svojim sugrađanima i na takav način barem malo pridonijeti boljitku svoje države.
Oni ne samo da ne pomažu nego štete državi. Niti dragovoljci nisu toga pošteđeni. Sudjelovanje u ratu je bez daljnjeg vrijedno štovanja ali to ne znači da imaš imunitet na vlastite gluposti.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom