Pogledaj jedan post
Old 27.08.2017., 23:40   #45
ITANIK

Quote:
bonecrusher kaže: Pogledaj post
Mene pitaš koji je ugraviran broj na propeler koji je stavljen na "Titanic" umjesto originalnog kojeg su skinuli i stavili na "Olympic"?
Nek netko odgovori tko zna, ako ti ne znaš. Ali za pretpostaviti je da je ugraviran njegov broj: 401.

Quote:
Broj 401 sigurno nije jer svaki primjerak propelera mora imati svoj broj.
Najvjerojatnije jest, jer je taj propeler naručen upravo za Titanika, a strojni dijelovi trebaju imati na njemu ugraviran broj 401. Zato te i pitam koji je broj ugraviran na novom propeleru Titanika onda? (392 ? 856?...)

Mislim da je 401 najbolji kandidat.

Quote:
Skinuti propeler je sa brojem 401 prebačen na "Olympic"
Zar je tako teško bilo obrusiti zadnju jedinicu i ugravirati nulu, što je broj oznaka za Olympic (400)? A za Titanik ugravirati njegov pripadni broj 401.

Quote:
"prčkanje" po nazivu broda,
Ili retuširanje fotografije za novine da se vidi puni naziv broda, koji se malo bio sakrio iza neke konstrukcije? Zamisli da su u novinama na naslovnici objavili fotografiju gdje piše: "ITANIK"

Quote:
pa su nađena i ugravirana slova MP,
Mislim da je dokazano da se radi o fotošopiranju. Fanatici teorija zavjera su često jako naivni i pohlepni, pa brzo prihvate bilo što što njihovoj hipotezi ide u prilog, a ima ljudi koji vole podvaliti im spaćke, da bi im se poslije smijali.

Quote:
zbog opasnosti od bankrota odlučili su ga potopiti i uzeti novce od osiguranja.
Onakvu grdosiju? Tek tako?

Quote:
Vrlo jednostavno, samo što je to glavom platilo 1517 ljudi.
Teorija zavjere koja baca optužbe o masovnom zločinu i širi sumnje u neke dobre i poštene ljude.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom