Pogledaj jedan post
Old 22.09.2017., 12:52   #54
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Vidiš, kod mene je kontra. Dok su moji preci bili vezani uz stare, autohtone bogove, sve je bilo kul. A onda nakon prelaska na Kršćanstvo (i selidbe ovamo) su počela sranja koja su kulminirala nekoliko generacija unazad. Ja više nisam Katolkinja. Raskinula sam s time u ranom djetinjstvu, no morala sam obaviti sve one rituale i gluposti, tako da je moguće da mi je ostalo nešto nakačeno. Najviše me brine krštenje, jer sam tada bila premala da se branim i obavim to s figom u džepu, kao ove ostale džidže (pričest, krizma, kumstvo). Situaciju komplicira što je moja krsna kuma prije par godina umrla (sumnjam na samoubojstvo jer je imala vrlo gadnu dijagnozu, hrpe tableta i niti jedan razlog za život).

Uglavnom, mislim da sam se konačno rješila tog utjecaja. Tako da preporučujem svima da ne čeprkaju po Katoličanstvu, molitvama i sličnom, te da u crkve ne ulaze čak ni iz turističkih razloga.
ako je netko katolik,taj ima već na zemlji kraljevstvo nebesko,ima mir u duši,samo ako slijedi Isusove riječi.
sanlukmarin is offline  
Odgovori s citatom