Pogledaj jedan post
Old 28.08.2007., 12:42   #88
Quote:
raky kaže: Pogledaj post
pozdarv svima... imamo jedan problemcic,pa bih volio cuti savijet ljudi koji znaju vise o takvim stvarima.

Naime,prije koji dan,moj jako dobar prijatelj je napravio VELIKU glupost...
bivsoj curi je pokidao crijevo od kocnica na automobilu.

zanima me kako bi mogao proci?

meni se cini da je to "kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine"!?
po tome kazna bi bila od 6 mj do 5 godina.
ali mene zanima da li postoji i mogucnos uvjetne?


sad,naravno postoje i otezavajuce i olaksavajuce okolnosti,a za to moram ispricati citavu pricu: naime,njih 2 su bili nekih godinu dana zajedno,ona ga je ostavila(tj rekla mu je da ju malo pusti na miru,pa da se cuju za mjesec dana),a on je to jako tesko prihvatio. prva ljubav...
inace,ona ga je iskoristavala,vukla za nos a ja vijerujem i varala,jer ju znam od prije i znam da je takva,tj da je sve prijasnje decke varala.
pokusavao ju je vratiti,ali meni se cini da je jako pretjerao,naime u pocetku je to bilo slanje sms poruka (u stilu : volim te,nedostajes mi...bla,bla,bla) i poklona. nedugo nakon toga poceo ju je zvati svaki dan...dosadjivati.
zbog toga je ona promjenila broj...
tu je napravio 1. glupost,otisao u vip i zatrazio njen stari broj,rekao da je to bio njegov i da je izgubio karticu. ja ne kontam zasto,tj sta ce mu ali eto,bilo je kasno da vrati...
svaki dan se vozao ispred njene kuce,da ju samo vidi,ili da vidi jel ima nekoga...u stvari,tuda je isao i na posao.
nekoliko puta je zvao na kucni pa pricao sa njenim roditeljima,koji su mu takodje rekli da je dosadan,da ju ostavi na miru...i da je trudna sa drugim.
samo mjesec dana nakon sto je njega "ostavila".
ocito je mala,laka...fufica,ali ne sudi se njoj.
e sad,on se ne moze pomiriti sa tim da njoj nije ni malo stalo,da ga je toliko povredila i napravi jos vecu glupost...dok je bio na poslu u nocnoj smijeni,izasao je van otisao se provozati i zastao pred njenom kucom. kako je meni rekao,nije nista planirao,samo mu je na pamet palo da joj se zeli osvetiti za bol i nanjeti nekakvu stetu.

sagnio se ispred njenog auta i pokidao nakakvu cijev od kocnica.

ona je odmah sutradan to shvatila,i na svu srecu nije bilo posljedica...tek sto je krenila,vidila je da nema kocnica i ne znam kako ali je uspijela stati.
odmah je prijavila policiji,koja ga je isti dan privela i ispitivala.
on je sve priznao.

sada se kaje zbog toga,zao mu je,ali povratka nema.
sto je ucinjeno,ucinjeno je...
mislim da bi mu olaksavajuca okolnost bila sto do sada nije bio kaznjavan,niti je imao kakvu prijavu...u stvari inace je primjeran decko,ali eto,pukao je.
ja mu ne mogu pomoci,to znam,ali kao prijatelj pokusavam ga uvjeriti da nece nagrebusiti bas jako...
eto mene sada zanima,da li sam u pravu kada mu kazem da ima sanse da se izvuce sa novcanom kaznom i nekom uvjetnom kaznom.


hvala svima na pomoci,i sto ste uopste i citali sve ovo

reci mu da je glup i da se objesi il baci pod vlak
kelly's_rider is offline  
Odgovori s citatom