Pogledaj jedan post
Old 03.06.2008., 19:03   #52
Quote:
cap_insanio kaže: Pogledaj post
nego šta je s dlakama, buhama i sl. stvarima? jel ima ono, 10 stvari koje morate znati o vjeverici, tipa izričito ne smiju to i to, i obavezno ih se mora to i to? jel se cijepe, od čeg oboljevaju, da li im je i šta od preparata koje mi svakodnevno koristimo nešto toksično, recimo kao kod mačaka i sl.? kako skrivaš kablove, deterdžente etc i da li uopšte?
10 stvari... nisam siguran da sam došao do broja 10 još, nisam ih toliko upoznao. Inače, pošto su to živine koje žive u našim krajevima u prirodi, u većini slučajeva znaju same jako dobro što od "domaće" hrane smiju jesti a što ne. Jedino što znam je da im se žir i bademi ne smiju davati. Pazio bi i sa kestenom (divljim).
Deterđenti i slične stvari su daleko od njih, ostalo mislim da im nije toksično.

Što se dlaka tiće, nisam primijetio da se linjaju, buhe također nisam uhvatio (pošto su stalno u stanu, nemaju iih odakle pobrati). Čuo sam da je jedan moj poznanik vodio svoju vjevericu veterinaru zbog nekih parazita koje je pobrala vjerojatno od majke. Uglavnom, nakon par dana uzimanja nekog lijeka, sve se riješilo.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom