Pogledaj jedan post
Old 04.06.2012., 12:48   #767
Evo da se i ja pridružim brojnim pacijentima na ovoj temi...
Danas išao na pregled kod proktologa nakon kolonoskopije prije 5 mjeseci, a zbog toga što nikako da se riješim krvarenja iz stolice. Vidim da gosp. hrvoje dr., a i ostali imaju dosta iskustava i pametnih savjeta pa bi izložio svoj problem.
Prvo nalaz kolonoskopije od 22.12.2011.

„Rađena lb obrada lagana anemija, nema nalaze kod sebe, stolica uredna, ali vrlo često krvari iz hemoroida/poprskana školjka/ Dobrog općeg statusa, nije blijed, jezik obložen, trbuh mekan, palpatorno neosjetljim, nije metorističan.
VANJSKI NALAZ koža mirna izgleda, na 3 sata vanjski hemoroid mirna izgleda.
DIGITOREKTALNO ampula rekti prazna, palpira se unutrašnje hemoroide.
Flexibilnim endoskopom do cekuma sluznica uredna izgleda, divertikl u sigmi, izraziti spazmi, sigma višestruko izuvijana, oštra linealna fleksura, dvostruka hepatalna, sluznica uredna izgleda, veliki vunerabilni unutrašnji hemoroidi, sada ne krvari.
Dg. Colophatia functionlis, Diverticulosis sigmae, Noduli haemorrhoidales gr III“

Za terapiju sam dobio Detralex i Hemero protect kremu, te ukoliko i dalje bude krvarenja i anemije da se javim proktologu na pregled i eventualnu operaciju. Budući i dalje imam krv u stolici (iako nemam nikakve bolove) odlučio sam otići proktologu

Pregled obavio danas, a specijalistički nalaz izgleda ovako:


Da napomenem pri kolonoskopiji od prije 5 mjeseci imao sam dosta jake bolove, navodno zbog izuvijanosti crijeva, i baš mi se ne mili raditi to opet, ali ako se mora...
maestral5747 is offline  
Odgovori s citatom