Pogledaj jedan post
Old 08.06.2017., 10:59   #242
Podizem temu, da ne off topicarim na temi Hrana za kucne ljubimce.
Imam maltezera od 8 godina i muci nas gastritis. Ovaj put se manifestira jakim kruljenjem u trbuhu, pas jede travu, ne povraca i nema proljev, osim sto je jednom povratio travu odmah nakon sto ju je pojeo. E sad, jednom je dobio 3 injekcije kod veta, jer taj dan nije htio jesti, zatim je krenuo veselo jesti (kuhana puretina, malo mrkve, palenta ili riza) i jos 3 dana sam mu na preporuku veta davala 1/4 peptorana i isto toliko buscopana da se rijesi kuseline i eventualnih grceva i sve je bilo super. Nakon 7 dana sam postepeno u kuhanu hranu pocela uvoditi dehidrat koji je inace jeo i prijelaz je trajao nekih 10-ak dana. Danas, nakon sto tek 2 dana jede samo dehidrat, opet problemi- tvrd trbuh, kruljenje.
I sad prica s dehidratom: od 9/2016-2/2017 je jeo Rustican janjetina-riza, onda je krenuo strajk i skuzila sam da je razlog velicina kroketa i njihova tvrdoca. Onda smo presli na Acanu Wild Coast, pojeo 1 vrecu, sve super, pa na Sixfish, jer nisu imali WCoast i gastritis se aktivirao nakon pojedenih 2 kg. Mislila sam da mu je ta hrana prejaka, pa sam mu sad nakon terapije uvodila opet Wild coast, ali sve mi se cini da mu ne pase.
Inace pas je jako aktivan, zivahan, dnevno setamo minimalno 3 puta po 45 min, cesto i duze.
Molim preporuku iskusnih. Koji dehidrat bi mu mogao odgovarati?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom