Pogledaj jedan post
Old 17.12.2017., 00:43   #219
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ima li samohrana majka, 2 djece, nezaposlena, vlasnica stana u kreditu kojega neredovito otplačuje, sa blokadom na fini od 40 tis. kn minusa, sa zaštićenim računom na koji prima dječji, pravo na soc. pomoć?
Problem je stan, boji se dati zahtjev u centru da ju ne odbiju, kao aha vi imate nekretninu pa automatski nemate pravo na stalnu soc. pomoć( nekretnina koja u biti i nije njezina već je od banke, otplatila je 5 god od 20god stambenog kredita i više nema za rate kredita i otuda i blokada na fini, a svakim mjesecom dug se i povećava, stvarno gadna situacija) tj želi se informirati se prije, ako je moguće da si poveća šanse da je uvedu u sustav soc pomoći.
Ima mogućnost sa djecom otići kod roditelja, i to bi bile opet neke nove stavke , da li bi joj odvjetnik mogao tu pomoći, čitao sam u novinama i da je zakon o soc pomoći fleksibilan
Ako netko ima ideju, može i na pm.
Neće je odbiti, imaš pravo na 1 nekretninu u kojoj živiš. Mogu raditi probleme samo ako ima dodatnu nekretninu (a ni onda ako navede da ista nije "prodavljiva" tj. da se ne može naći kupac, da ju nitko ne bi kupio)

Quote:
Cleo28 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, koja je šansa da ostvarimo bilo kakvu financijsku pomoć od države?
Situacija ovakva, sklapamo brak za dva tjedna. Ja hrvatska državljanka, 19 god, nezaposlena, bez ikakvih registriranih prihoda. On slovenski državljanin, oženjen hrvaticom, 25 godina, nezaposlen, bez ikakvih registriranih prihoda. Oboje prijavljeni na istu adresu u iznajmljenom stanu u Zg.
Znači u očima obje države prihodi našeg kućanstva su 0 kuna. Trenutno još ne ostvarujemo nikakve naknade za ništa
Djece nemamo niti ćemo imati

Kome se obratiti i kakve su nam šanse, centru za soc rad? Prijaviti se na burzu? Znamo da imamo bolje šanse za ostvariti nešto ako smo u bračnoj zajednici.
Pomoć, iskustva?
Unaprijed hvala
Dobre su vam šanse, obratite se centru za socijalni rad, trebat ćete se prijaviti na burzu i još neke stvari, to će vas sve uputiti u centru što trebate napraviti.

Quote:
Daenys kaže: Pogledaj post
pozdrav ne zbnam da li sam u tocnu temu usla ali imam problem, zivim s ocem vec 8 godina u stanu koji on otplacuje vosjci,sad mi je 26,a on je zadnje dvije godine opet poceo piti,sto dovodi do toga da on od 7000 mirovine nema za kruh gdje i ja ispastam, nadalje uopce mi ne dopusta socijalni zivot,nit smije doci decko kod mene da se druzimo niti ista slicno,zivci su mi jako tanki i bojim se da cu puknuti i poslat ga u ,takoder mi je prijetio da ce zvat socijalnu sluzbu i policiju da me izbace iz stana. e sad je stvar ovakva, ja imam 4,5 ozbiljnih bolesti s kojima se ja mogu napraviti nesposobnom za rad, da li on mene ima pravo izbaciti iz stana? da znam na vrijeme traziti.
To njih ne zanima, ako u kućanstvu žive 2 odrasle osobe, a prihod kućanstva je 7000 kuna, to je 3500 kuna po osobi - što je puno previše za bilo kakvu socijalnu pomoć.

Možeš se iseliti i onda dobiti pomoć kao osoba bez prihoda ili čak još veću naknadu ako imaš teži invaliditet (moraš ić na vještačenje u Zavod za vještačenje...)

Ako ti utvrde teški invaliditet, onda imaš pravo na invalidninu, neovisno o prihodima kućanstva tj. oca i ako se odseliš možeš imat socijalnu pomoć jer nemaš prihoda i ujedno i tu invalidninu.

Napomena: razlika je između teži i teški invaliditet.

Quote:
Stranger kaže: Pogledaj post
Ovako ja bi se proglasio ludim i nesposobnim za rad i da imam neku naknadu, imam li kakve šanse za to? vjerojatno je to teško ostvariti ... imam
31 g. probao sam puno poslova i na svakome obično izdržim jedan dan i puknem ..

čini mi se neizvedivo i nemoguće raditi te šljakerske poslove koje mrzim iz dna duše -.-

također me kičma ubija na takvim poslovima .. nisam ja za tu fizikaliju, a nemam faks pa da radim nešto lakše

sestra mi je isto nezaposlena jer ima mijasteniju gravis, pa je većinom slabo pokretna i teško diše .. ona nema još nikakvu socijalu, treba ići to
srediti ..

a mene je strah kad mi roditelja više ne bude od čega ću živjeti, hvata me panika kad se toga sjetim, ne želim umrijeti od gladi, i da mi isključe struju,
vodu itd.

poznam neke likove što nemaju ni dan radnog staža, sad već imaju 50 + godina, roditelji im preminuli .. i sredili su da imaju penziju njihovu, kao
proglasili se ludima itd. piju antidepresive i tak ..

pa je li mogu nešto sebi srediti, potvrda od doktora, psihijatra i sve što treba
da sam nesposoban za rad ... jer teško da ću ja 10 g. odraditi, toliko je
minimum za mirovinu ako se ne varam .. kad ja jedva 2 dana odradim

samo na jednom poslu sam izdržao 2 mjeseca, a to je zato jer se nije radilo svaki dan, inače puknem na poslu, dođem doma prvi dan i ne mogu živjeti od kičme .. iskrivio sam je na kompu godinama

znam da svi pate i rade da bi preživjeli, ali ja jednostavno dobijem živčani slom i ne dođem sutradan na posao ..
Ne trebaš potvrdu psihijatra, dovoljno je da si nezaposlen, da nemaš nikakve prihode, da nemaš ekstra nekretninu - i možeš dobit socijalnu pomoć. Trebat ćeš se javljat na oglase za posao, ali sve što trebaš je naći način kako da te poslodavci ne izaberu za zapošljavanje.

Što se tiče puta preko psihijatrijske dijagnoze, ne bih ti preporučila ulaženje u taj sustav i uzimanje tih tableta, ali ti kako hoćeš. Psihijatri su vrlo spremni napisati ti koju god želiš dijagnozu nakon 2 minute razgovora, ali ono što ti treba je utvrđen teži ili teški invaliditet (po toj osnovi možeš dobit i neka veća prava tj. nešto malo veće iznose) - a za to ćeš trebati proći komisiju Zavoda za vještačenje.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom