Pogledaj jedan post
Old 18.02.2012., 22:26   #473
Doživjeti osjećaj ljubavi, zaljubljenosti, prijateljstva, topline, ljubaznosti, uzbuđenja, radosti, veselja, sreće…

Igrati se u djetinjstvu. Učiti prve korake. Učiti prve riječi. Bezbrižno trčati livadom. Stjecati prva prijateljstva. Igrati se s prijateljima. Imati prvu simpatiju. Učiti nove stvari. Upoznavati Svijet, prirodu, ljude. Baviti se sportom. Prvi se put zaljubiti. Prvi se put poljubiti. Doživjeti prvu ljubav. Proživjeti odrastanje. Imati povjerenja u ljude. Proslaviti punoljetnost. Upisati fakultet. Stjecati nova prijateljstva. Uživati u noćnom životu. Upoznavati nove ljubavi. Dobiti diplomu. Odrasti. Pronaći posao koji volim. Zaraditi prvi novac. Proputovati svijet. Vidjeti najljepša mjesta. Doživjeti najuzbudljivije avanture. Upoznati pravu ljubav. Skrasiti se. Pronaći zajednički dom. Dobiti prvo dijete. Osnovati obitelj. Brinuti se za obitelj. Voljeti svoju obitelj. Završiti s radom. Dobiti unuke. Imati iskustvo i priče za pričati. Steći poštovanje i divljenje. Umrijeti spokojno…

Da, mogao sam sve to doživjeti. Mogao sam doživjeti osjećaj ljubavi, zaljubljenosti, prijateljstva, topline, ljubaznosti, uzbuđenja, radosti, veselja, sreće… Samo da si mi dala priliku za život!

Nisam ja kriv za tvoje pogreške, majko. Zašto sam ih onda morao platiti? Nisi mi dala ni da udahnem zrak. Zašto si mi uopće dala dušu? Jer se nisi znala suzdržati? Jer nisi shvaćala neke stvari? Zbog naivnosti? Zbog užitka? Ali, zašto si bila toliko sebična? Uništila si me u samom početku, a mogli smo biti savršen tim. Volio bih te bez obzira na to što bi mi dala ili ne bi, bez obzira na sve. Snašli bismo se. Bio bih ti zahvalan na prilici za život, što si me uopće rodila. No to mi nisi omogućila. Nisi…

Majko… Opraštam ti, ali samo zato jer sam jednom bio dio tebe. Pozdravi mi malu braću i sestre. Ni ne znaju koliko su sretni jer su stvoreni kasnije. Ja sad idem, oslobođen, razmišljati cijelu vječnost što sam sve mogao imati, što sam sve mogao doživjeti…
otkaz is offline